Neparasta izstāde Kalnciema kvartālā: gleznas, kurās redzami bez vecāku aprūpes palikuši bērni

Pievienot komentāru

Neparasta izstāde atklāta Kalnciema kvartāla galerijā. Sociālā darbiniece un māksliniece Ēstere Zemīte ir radījusi vairāk nekā 20 gleznu, kurās redzami bez vecāku aprūpes palikuši bērni.

Ēstere Zemīte norāda uz darbiem, kas šajā izstādē ir senākie. Šiem darbiem ir ne tikai mākslinieciskā vērtība, šie ir aprūpes centra bērnu portreti.

“Tie ir bērni, kuri palikuši bez vecāku aprūpes, jo es ļoti ceru, ka ar šo izstādi mēs piesaistīsim sabiedrības uzmanību, ka mēs varam uzrunāt cilvēkus un pastāstīt, ka ir šie bērni un viņiem nepieciešams dzīvot ģimenē,” saka mākslas darbu autore un sociālā darbiniece.

Kopumā Kalnciema kvartāla galerijā ir izstādīti trīspadsmit no divdesmit trijiem bērnu portretiem. Ēstere jau otro gadu ikdienā tiekas ar portretos redzamajiem cilvēkiem, un katrs attēls ir tapis ciešā kontaktā ar portreta varoni.

“Tā ir mana fantāzija, tā ir mana iztēle, tas izgājis cauri manai pieredzei, manām emocijām. Es par katru bērnu tiešām arī domāju, kad piemeklēju tās krāsas un noskaņu – tieši tā, tie, kas ir vairāk iegājuši dziļumā, viņi ir bērni, kas ikdienā vairāk ir savā pasaulē,” viņa stāsta.

Divi bērni darbu tapšanas laikā ir nonākuši ģimenē. Vienā gadījumā arī Ēsteres darbs, gluži kā laba vēlējumi, ir devušies līdzi uz jaunajām mājām: “Varbūt caur izstādi kāds bērns var uzsākt ceļu uz ģimeni.”

Māksliniece un sociālā darbiniece vēlreiz atgādina par izstādes sākotnējo nozīmi. Šie darbi ir tapuši kā atgādinājums par bērniem, kuri meklē savu ģimeni.