Nepalaid garām! Latvijā desmito reizi notiks Zinātnieku nakts pasākumi!

Komentāri

Uzzināt vairāk par zinātni ikvienam šovakar piedāvās Latvijas zinātnieki! 25. septembrī jau desmito reizi norisināsies Zinātnieku nakts pasākumi, kas vienlaikus notiks astoņās Latvijas pilsētās.

Šogad īpaša uzmanība Zinātnieku naktī tiks veltīta gaismai, sniedzot ieskatu tās daudzveidīgajās izpausmēs dabā un sabiedrībā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Artis Krūziņš, LU Fizikas un matemātikas pētnieks:

Vajag lauzt stereotipus un radīt interesi jaunajā paaudzē, parādīt arī pārējiem, ka neesam mēs, zinātnieki, visi nomiruši, ka kaut kas notiek. Varbūt kādu tas ieinteresē.

Pasākumi, kas veltīti gaismai, šovakar notiks Jelgavā, Daugavpilī, Rēzeknē, Ventspilī, Valmierā, Cēsīs, Salaspilī un Rīgā.

25. septembra vakarā plašākai apskatei būs atvērti zinātniskie institūti, augstskolu fakultātes un muzeji. Zinātniekiem varēs uzdot jautājumus, piedalīties eksperimentos un uz brīdi izjust pētnieku ikdienu.

Skaties video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl