Nepalaid garām! Brīvdabas muzejs rīko pasākumu “Gaismas spēles ziemas mijkrēslī”

Komentāri

Par skaistu un tiešā nozīmē – gaišu – tradīciju Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā kļuvusi dažādu ēku izgaismošana gadumijas laikā.

Jau ceturto gadu Brīvdabas muzejs rīko pasākumu “Gaismas spēles ziemas mijkrēslī”, kura mērķis ir radīt gaišāku noskaņojumu tumšajos novakaros, un padarīt viesošanos muzejā tīkamāku un interesantāku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

No trijiem pēcpusdienā līdz astoņiem vakarā Brīvdabas muzejs pārvēršas pasaku valstībā, jo tiek izgaismotas vairākas ēkas. Kā stāsta muzeja pārstāvis Igors Ziemelis, īpaši izgaismotas tiek arī dažādas istabas, kas apmeklētājiem dod iespēju redzēt, kā mūsu senči svinējuši svētkus, ielūkojoties pa māju logiem.

Brīvdabas muzeja apmeklētājus viņš aicina ņemt līdzi lukturi, jo ne visas takas ir izgaismotas. Tāpat noderēs termoss ar siltu dzērienu un kāds pīrādziņš, lai viesošanos muzejā padarītu vēl patīkamāku!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl