Nenotīrītas lāstekas un sniegs var būt bīstams un dārgs; kas atbild par sabojātiem auto?

Komentāri

Mediķi aicina cilvēkus būt īpaši piesardzīgiem pilsētās, jo sekas, ko var radīt no jumta krītoša lāsteka vai sniegs, var būt ļoti nopietnas. Savukārt namu īpašniekiem par nenotīrītām un bīstamām lāstekām draud arī naudas sods – 1,4 tūkstoši eiro.

Redzot no jumtiem karājamies lāstekas, Rīgas pašvaldība aicina par to ziņot viņu izliktajos sociālajos tīklos, un reakcija tiek solīta apmēram dienas laikā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti


Uģis Vidauskis, Rīgas domes pārstāvis:

Par šo lāsteku laikus nolaušanu, par to lāsteku, kas apdraud garāmgājējus vai arī viņu mantu (pamatā tās ir automašīnas), atbildīgs ir ēkas īpašnieks.

Galvaspilsētas ielās uzrunātie cilvēki atzīst, ka steigā ne vienmēr pārliecinās, ka virs ietves no jumta kores nekarājas bīstamās lāstekas, taču apzinās, ka situācija var būt nopietna.

Foto

Līdz šim kopumā par nenotīrītām lāstekām ir noformēti 25 administratīvā pārkāpuma protokoli, un, kā atzīst Rīgas domē, visvairāk šī problēma ir aktuāla pilsētas centrā. Tāpat izmeklēšana turpinās arī septiņos gadījumos, kad krītošs sniegs vai lāstekas sabojājušas transportlīdzekli.

Šosezon neatliekamās palīdzības dienests izsaukumus no krītošu lāsteku negadījuma vietām nav saņēmis, taču mediķi prognozē, ka bīstamo situāciju kulminācija ir vēl tikai priekšā, ņemot vērā, cik sniegiem bagāta ir šī ziema.

Draudīgākā situācija ir, ja starp diviem atkušņiem sniegs paguvis atkārtoti sasalt.

Video

NOSAKI SAVU PEDANTISMA LĪMENI!

NOSAKI SAVU PEDANTISMA LĪMENI! 16

Tests – nosaki savu pedantisma līmeni! Iespējams, tu jau sen kaitini savus draugus un tuvākos! Pārspīlēta kārtībmīle vai Miss bardaks, to vari noskaidrot šeit.

Lasi vēl