Nenoskaidroti vandaļi posta Gaujas Nacionālā dabas parka norādes

Pievienot komentāru
Nenoskaidroti vandaļi posta Gaujas Nacionālā dabas parka norādes
Foto: Dabas aizsardzības pārvalde

Līdz šim nenoskaidrotas personas izpostījušas Gaujas Nacionālajā parkā esošos informācijas stendus, informē Dabas aizsardzības pārvalde.

Šajā gadā Latvijas īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, tostarp Gaujas Nacionālajā parkā, ar Eiropas Savienības atbalstu tiek uzlabota dabas tūrisma infrastruktūra, tostarp izvietoti jauni informācijas stendi, lai vietējos iedzīvotājus un parka viesus informētu un izglītotu par dabas bagātībām šajā teritorijā, kā arī dažādiem projektiem un iniciatīvām, kas tiek īstenotas nacionālajā parkā.

Diemžēl Dabas aizsardzības pārvalde konstatējusi, ka Pārgaujas novadā pie Sveķupes pagaidām nenoskaidroti vandaļi izpostījuši nesen uzstādīto informācijas infrastruktūru.

Foto:

Nodarījumu Dabas aizsardzības pārvaldes speciālisti konstatējuši pagājušajā nedēļā Pārgaujas novadā, Raiskuma pagastā, Gaujas Nacionālajā parka Lenčupes dabas liegumā, meža masīvā pie Sveķupītes. Bojātas četras informatīvās zīmes un informācijas stends, ko uzstādījusi Dabas aizsardzības pārvalde. Nodarītais kaitējums liecina par apzinātu ļaunprātīgu darbību. Izpostot informācijas zīmes, piesārņots mežs un radīti zaudējumi vairāk nekā 400 eiro vērtībā. Par nodarījumu informēta Valsts policija.

Jāpiebilst, ka jau iepriekš minētajā meža masīvā Dabas aizsardzības pārvaldes speciālisti novērojuši apzinātu kaitniecību informācijas infrastruktūrai. Agri pavasarī, kad cilvēki mežā uzturas reti, tika nodzēsti marķējumi uz kokiem, šādi traucējot ieplānotos darbus Eiropas Savienības finansētu biotopu atjaunošanas projekta ietvaros.

Dabas aizsardzības pārvalde aicina atsaukties ikvienu, kuram varētu būt kāda informācija par veiktajiem posta darbiem, zvanot uz Dabas aizsardzības pārvaldes tālruni: 67509545, lai nodarījums nepaliktu nesodīts. Dabas aizsardzības pārvaldei pateicas visiem, kuri līdz šim ziņojuši iestādei par ļaundariem, kas posta publisko infrastruktūru dabas teritorijās.