1 komentārs

Ja kociņu meklēsit Pierīgas jaunaudzēs, svētkus var nākties pavadīt, skaidrojoties ar nikniem mežsargiem. Jauno kociņu audzes bojāt ir aizliegts, un mežsargi uzmanīs, lai tas pirms svētkiem nenotiktu.

Atšķirībā no Latvijas Valsts mežiem, kuros katrs iedzīvotājs uz svētkiem var sev nocirst vienu eglīti, Rīgas pašvaldībai piederošos mežos to darīt ir liegts. Loģika ir ļoti vienkārša – pašvaldībai pieder meži, kuri ir vistuvāk pilsētai, un jau tagad egļu tajos nav daudz. Ja katrs rīdzinieks ik gadu vienu no tām nocirstu, ātri vien egļu te vienkārši vairs nebūtu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Tomēr mežsargi sūdzas – kaut arī labi ir redzami uzraksti “necirst egles”, bezkaunīgie pilsētnieki jaunaudzē iestaigājuši vienu taciņu blakus otrai. Tieši šādu cilvēku dēļ Pierīgā eglīšu palicis gaužām maz, stāsta mežsargi.

Problēmas sagādā fakts, ka cirtēji nav nekādi dabas draugi – tā vietā, lai izvēlētos eglīti, kas aug grāvmalā vai zem elektrības vadiem, viņi bez sirdsapziņas pārmetumiem brien iekšā jaunaudzēs, un izcērt no tām skaistākos kociņus.


Valērijs Morozs, Rīgas mežu pārstāvis:

Maz, kas saprot, vai ne, ka jaunaudzēs egles ir diezgan biezi sastādītas. Pēc tam notiek retināšana, lai eglīte augtu kuplāk. Cirtējs izvelk to eglīti ārā, lien pēc nākošās iekšā jaunaudzē. Tāpēc mēs cenšamies visvairāk sargāt tieši eglīšu jaunaudzes.

Mežzinis Andris Greidāns sūrojas, ka šajos svētkos būs jāstrādā īpaši daudz. Citus gadus eglītes vēl sargājis sniegs, jo cilvēki ir slinki un negrib sabrist zābakus piesnigušajos mežos. Šogad tā nav. Tomēr, tā kā egļu audžu kopšana maksā dārgi, patvaļīgie cirtēji, ja pieķerti, var tikt arī sodīti. Protams, ja tiek pieķerti, viņi uzreiz metas noliegt, ka zinājuši, ka dara ko sliktu.

Ieguldījums eglīšu audzēm uz vienu hektāru ir apmēram 900 eiro. Tomēr bieži vien sanākot tā, ka pēc svētkiem egļu gandrīz vairs nav, stāsta Andris Greidāns, Tīreļu mežsaimniecības mežzinis.

Jāņem vērā, ka līdz ar Ziemassvētku aizvadīšanu, egļu apsardze uzreiz neatmaigs, jo tuvojas Jaunais gads un pareizticīgo Ziemassvētku, kurus arī cilvēki sagaida ar eglīti mājoklī.

Video

TOP komentāri

  • sona
    0 0 0

    sona

    ahaa un te nesen kādas 2.nedēļas atpakaļ,kad zvanīju,ka tiek masveidā izcirstas egles,tad nu cik nopratu tas viņiem pat neinteresēja un tas viss notika pierīgas mežā aiz Ulbrokas pāri viadoktam virzienā uz Ogri,tur vnk visas pēc kārtas cirta nost egles 2ivi vīrieši. Pēc sarunas sapratu viss ture zināms un paši vien pie tā vainīgi..vnk pretīgi klausīties,ja es piem.tur nocirstu,mani sodītu, a ko paši dara!!!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl