Ņem vērā! Vecais gāzes balons vairs nav derīgs!

Komentāri

Spēkā stājušās izmaiņas gāzes balonu izmantošanā – kopš šodienas tirgot drīkst tikai tehniski pārbaudītus balonus, ko apliecina īpaša identifikācijas zīme.

Pārmaiņas galvenokārt attiecas uz vecā tipa gāzes baloniem, kuru izmantošana Latvijā martā tika pagarināta vēl uz diviem gadiem.

Skaties foto!

Sašķidrinātā naftas gāze šobrīd tiek pildīta divu veida balonos – vecajos un jaunajos. Balons zaļajā krāsā ir jaunais un atbilst Eiropas Savienības (ES) drošības prasībām. Lai arī atšķirība ir pamanāma vizuāli, to apliecina arī gravēts marķējums “pī” zīmes veidā. Savukārt sarkanais ir vecā tipa balons. Kopš šodienas tirdzniecībā drīkst būt tikai tādi, kas ir tehniski pārbaudīti.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl