Komentāri

No piektdienas, 1. aprīļa, Pasažieru vilciens ievieš zonu tarifu biļešu sistēmu. Vilcienu maršruti tagad būs sadalīti piecās zonās – A, B, C, D un E.

Biļetes cena vienam braucienam zonā A būs 80 centu, iebraucot nākamajās, tā pieaugs par 60 centiem, B zonā sasniedzot 1,40 eiro. Savukārt braukšanas maksas solis nākamajās zonās – C, D un E – pieaugs par 50 centiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Piemēram, vilciena biļete no Ogres uz Rīgu, tagad maksā par 30 centiem mazāk. No Ogres uz Rīgu ir divas zonas – 80 centi par pirmo un 60 centi par otro, līdz ar to līdzšinējo eiro 70, tagad biļete maksā eiro 40.

Brauciens caur Rīgu vai pārsēšanās citā vilciena līnijā netiek skaitīta kā jauns brauciens, bet gan kā nākamā zona, piemēram no Ķemeriem līdz Ogrei cenas samazinājums ir 85 centi – no iepriekšējiem 3 eiro 75 centiem un 2,90 eiro šobrīd.

Foto

Tomēr atsevišķos maršrutos ir arī cenas pieaugums. Uzņēmuma Pasažieru vilciens vadītājs Andris Lubāns intervijā 900 sekundes skaidroja, ka pārejot uz jauno sistēmu, uzņēmums cer palielināt pasažieru skaitu par 3%.

Piemērojot zonu tarifu, mainās arī braukšanas maksa – daļai pasažieru tā samazināsies.

Zonu biļešu sistēmas ieviešana izmaksājusi 270 000 eiro. Pārejot uz jauno sistēmu, uzņēmums Pasažieru vilciens cer palielināt pasažieru skaitu par 3%.

Video

Lasi vēl