Komentāri
Ņem vērā! Nedēļas vidū spēkā pieņemsies sals; vietām būs -26 grādi pēc Celsija
LETA

Pirmajā 2016. gada darba nedēļā Latvijā valdīs sals, kas vēl pieņemsies spēkā – ja naktī uz otrdienu teritorijas lielākajā daļā gaidāms sals līdz -14…-19 grādiem, tikai Kurzemē būs nedaudz siltāk, tad jau turpmākajās naktīs gaisa temperatūra pazemināsies zem -20 grādiem, informē sinoptiķi.

Visaugstākajās naktīs (naktīs uz ceturtdienu un piektdienu) vietām sals sasniegs pat -24…-26 grādus. Tāpat arī dienas laikā pieturēsies sals līdz pat -12…-18 grādiem, vien piekrastē temperatūra paaugstināsies līdz -7…-11 grādiem.

Foto: ziema beidzot Latvijā

Pieturoties zemām gaisa temperatūrām, intensīvi ritēs ledus veidošanās procesi Latvijas ūdeņos, tomēr jāatceras – atrasties uz ledus ir bīstami, tā biezums ir nevienmērīgs!

Tuvākajās naktīs vēl būs arī daudz mākoņu, atsevišķos rajonos gaidāms arī neliels sniegs, bet darba nedēļas vidū un otrajā pusē debesis skaidrosies un nokrišņu nebūs. Valdošie šajās dienās būs lēni līdz mēreni austrumu puses vēji.

Būtiskas laikapstākļu izmaiņas gaidāmas nedēļas nogalē, kad no rietumiem Latvijai tuvosies ciklons – tas izraisīs vēja pastiprināšanos, kā arī nesīs gan jaunas mākoņu un nokrišņu zonas, gan arī siltākas gaisa masas. Jau sestdien dienā sals mazināsies un temperatūra paaugstināsies līdz -1…-8 grādiem, bet svētdien un pirmdien jau teritorijas lielākajā daļā gaidāms pat atkusnis, vien galējos valsts austrumu rajonos saglabāsies neliels sals. Atbilstoši gaisa temperatūrai mainīsies arī nokrišņu fāziskais stāvoklis – sestdien vēl snigs, bet svētdien un pirmdien gaidāms arī slapjš sniegs un jūras piekrastē pat iespējams lietus. Uz ceļiem veidosies apledojums.

Laika ziņas

Lasi vēl