Ņem vērā! Beidzot cilvēki varēs iekāpt vilcienā, jo peroni būs augstāki!

Komentāri

Vilcienu peroni nav rekonstruēti gadu desmitiem – līdz šim iekāpšana vilcienā prasa zināmu izveicību, īpaši veciem cilvēkiem, kuriem nav viegli uzcelt kāju uz augstā pakāpiena. Latvijas Dzelzceļš līdz gada beigām pabeigs 16 dzelzceļa staciju rekonstrukciju un sola, ka iekāpšana vilcienā kļūs vieglāka.

Tomēr arī rekonstruētajās stacijās, māmiņām ar bērnu ratiņiem bez citu cilvēku palīdzības iekāpt nebūs viegli, jo viens pakāpiens tomēr būs jāpārvar. Līdz ar to ir arī tādi cilvēki, kas jaunos peronus nemaz tik pozitīvi nevērtē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto:

Anna, pasažiere:

Nekādu vieglumu no šiem peroniem neredzu, kā bijis, tā arī ir – tas viens pakāpiens neko nedod, absolūti neko, pa vidu vēl sēta būšot. Es uzskatu, ka tas ir kaut kāds muļķīgs projekts, bet tas ir tikai mans viedoklis.

Agnese, pasažiere:

Vieglāk iekāpt – jā. Tomēr nezinu, ja kādreiz kavēsim vai paspēsim atskriet uz šo pusi, lai tiktu uz Rīgu, bet tā jau skaisti.

Latvijas Dzelzceļā skaidro, ka peronu pacelšana ir saskaņota ar Eiropas standartiem, tāpēc tikai jaunie Pasažieru vilcieni būšot vienā līmenī ar peronu.

Modernizētajās stacijās tiks izveidota pasažieru apziņošanas sistēma, videonovērošana, LED apgaismojums, tāpat tiks atjaunotas staciju ēkas, izbūvēti drošības labirinti un margas, bet platformas tiks aprīkotas ar nojumēm un soliņiem.

Pašvaldības, kuru teritorijā stacijas tiek atjaunotas, pārliecinātas, ka tas palīdzēs piesaistīt vairāk tūristu.

Kopumā tiek rekonstruētas 16 stacijas Jelgavas un Jūrmalas virzienā. Vienas stacijas rekonstrukcija vidēji izmaksājusi vienu miljonu eiro – tie ir Eiropas Savienības fondu līdzekļi.

Video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl