Ņem vērā! Beidzot cilvēki varēs iekāpt vilcienā, jo peroni būs augstāki!

Pievienot komentāru
Ņem vērā! Beidzot cilvēki varēs iekāpt vilcienā, jo peroni būs augstāki!

Vilcienu peroni nav rekonstruēti gadu desmitiem – līdz šim iekāpšana vilcienā prasa zināmu izveicību, īpaši veciem cilvēkiem, kuriem nav viegli uzcelt kāju uz augstā pakāpiena. Latvijas Dzelzceļš līdz gada beigām pabeigs 16 dzelzceļa staciju rekonstrukciju un sola, ka iekāpšana vilcienā kļūs vieglāka.

Tomēr arī rekonstruētajās stacijās, māmiņām ar bērnu ratiņiem bez citu cilvēku palīdzības iekāpt nebūs viegli, jo viens pakāpiens tomēr būs jāpārvar. Līdz ar to ir arī tādi cilvēki, kas jaunos peronus nemaz tik pozitīvi nevērtē.

Foto:

Anna, pasažiere:

Nekādu vieglumu no šiem peroniem neredzu, kā bijis, tā arī ir – tas viens pakāpiens neko nedod, absolūti neko, pa vidu vēl sēta būšot. Es uzskatu, ka tas ir kaut kāds muļķīgs projekts, bet tas ir tikai mans viedoklis.

Agnese, pasažiere:

Vieglāk iekāpt – jā. Tomēr nezinu, ja kādreiz kavēsim vai paspēsim atskriet uz šo pusi, lai tiktu uz Rīgu, bet tā jau skaisti.

Latvijas Dzelzceļā skaidro, ka peronu pacelšana ir saskaņota ar Eiropas standartiem, tāpēc tikai jaunie Pasažieru vilcieni būšot vienā līmenī ar peronu.

Modernizētajās stacijās tiks izveidota pasažieru apziņošanas sistēma, videonovērošana, LED apgaismojums, tāpat tiks atjaunotas staciju ēkas, izbūvēti drošības labirinti un margas, bet platformas tiks aprīkotas ar nojumēm un soliņiem.

Pašvaldības, kuru teritorijā stacijas tiek atjaunotas, pārliecinātas, ka tas palīdzēs piesaistīt vairāk tūristu.

Kopumā tiek rekonstruētas 16 stacijas Jelgavas un Jūrmalas virzienā. Vienas stacijas rekonstrukcija vidēji izmaksājusi vienu miljonu eiro – tie ir Eiropas Savienības fondu līdzekļi.

Video: