Nelojālu skolotāju un direktoru atlaišana: Šadurskis taisnojas, ka tā nav cenzūra

2 komentāri
Nelojālu skolotāju un direktoru atlaišana: Šadurskis taisnojas, ka tā nav cenzūra
LETA

Izglītības un zinātnes ministrijai netrūkst tematu, par kuriem jāskaidrojas. Aizvien neskaidrības migla tīta ap skolotāju algu reformu – tā kā vairumam darba samaksu izmaksā 10.datumā, aizvien nav skaidrības, cik lielu algu tad pedagogi galu galā saņems. Papildu skaidrojums nepieciešams arī par grozījumiem Izglītības likumā. Ministrija kārtējo reizi apgalvo – cenzūra valstī netiek ieviesta.

Valdība šonedēļ akceptēja grozījumus Izglītības likumā, kas paredz izbeigt darba attiecības ar nelojāliem skolotājiem vai direktoriem. Ministrija grozījumu nepieciešamību pamato, ka iepriekš nebija rīka, kā atlaist šādus mācībspēkus – par nelojālu darbību līdz šim maksāja tikai sodu. Tomēr jaunā likuma norma neesot uzskatāma par cenzūru.

Kārlis Šadurskis, izglītības ministrs:

Tas liks vienas vai otras iestādes vadītājiem un aizdomāties, vai ir atbalstāma skolā aģitācija paramilitārās nometnēs kaimiņvalstī vai ir vieta citas valsts propagandai ienākt mūsu vēstures stundās.

Galvenie kritēriji, pēc kuriem noteikta lojalitāte, ir Satversmē noteiktās vērtības un skolās jau īstenotās audzināšanas vadlīnijas. Skolās arī nedrīkst politiski aģitēt. Vēl pirms likuma pieņemšanas redzeslokā jau ir nonākušas pāris pārbaudāmas mācību iestādes.

Juris Zīverts, Izglītības kvalitātes valsts dienesta pārstāvis:

Masu medijos jau ir izskanējis gadījums ar 40. vidusskolu, bet tas bija sen. Pārējās ir procesā, pienākt daži ziņojumi, bet informācija jāpārbauda no sākuma.

Savukārt gan lojāli, gan nelojālie pedagogi aizvien vairākās Latvijas vietās nav pārliecināti, kādas algas pēc jaunā modeļa un tarifikācijas saņems par septembri. Pēc ministrijas teiktā, visos novados algas skolotājiem būs lielākas, tiesa, atsevišķās pašvaldībās mērķdotācijas samazinātas.

Video

TOP komentāri

  • Students
    +1 +1 0

    Students

    Visu cieņu šim vīram, kurš nebaidās no režima antidemokrātiskiem likumiem un brīvi izsaka savu viedokli. :)

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl