Komentāri
Nelikumība! Kāds Latvijas uzņēmums bīstamus pārtikas blakusproduktus pārdevis citās valstīs
LETA

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) atklājis shēmu, kas atklāj, kā kāds Latvijas uzņēmums bīstamos, pārtikā neizmantojamos dzīvnieku izcelsmes blakusproduktus pārdēvējis par mazāk bīstamiem un realizējis trešajām valstīm, kas ir stingri aizliegts.

PVD skaidro, – pēc dokumentiem, kādā Latvijas uzņēmumā nonākušas 25 dzīvnieku izcelsmes blakusproduktu kravas no Vācijas, kuras bija paredzēts pārstrādāt. Taču, veicot pārbaudi, atklājās, ka Latvijas uzņēmuma noliktavā kravas neatrodas. Uzņēmums skaidro, ka tās nosūtītas uz Bulgāriju un Rumāniju, tomēr pārbaudē atklājies, ka valstīs, kuras norādītas kā kravas saņēmējas, neviena krava nav saņemta, bet kravu pavaddokumenti ir viltoti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Taivo Lāāts, PVD Veterinārās uzraudzības departamenta vecākais eksperts:

Tika veidotas shēmas, kad bīstamajiem produktiem maina marķējumu, tos nogādā trešajās valstīs, un tad tie tiek izbaroti dzīvniekiem. Bīstamība ir gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem, turklāt beigās šis produkts nokļūst atpakaļ Eiropas valstīs.

Pēc PVD rīcībā esošā informācijas, iznīcināšanai paredzētie blakusprodukti nonākuši Bangladešā, Vjetnamā un Malaizijā, kur izmantoti dzīvnieku barības ražošanai.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl