2 komentāri
Nelegālajiem pārvadātājiem tagad grūti laiki – viņus sāks ķert policija
Foto: LETA

Autotransporta direkcija ir vienojusies ar Valsts policiju un Rīgas domes Satiksmes departamenta Kontroles dienestu par veicamajiem pasākumiem nelegālo pasažieru pārvadātāju aktivitāšu samazināšanai.

Plānots, ka jau tuvākajās dienās tiks veiktas pastiprinātas pārbaudes maršrutos, kuros novērota visaktīvākā nelegālo pārvadātāju darbība. Pamatojoties uz jaunajiem Ministru kabineta noteikumiem Nr. 364, Valsts policijai un pašvaldību kontroles dienestiem ir vieglāk identificēt un sodīt nelegālos pārvadātājus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

2015. gada 8. jūlijā stājās spēkā Ministru kabineta noteikumi Nr. 364, kas nosaka kārtību, kā tiek veikti iekšzemes pasažieru neregulārie pārvadājumi un kāda ir norēķinu kārtība par attiecīgajiem pakalpojumiem. Ja negodprātīgi pārvadātāji turpinās kropļot konkurenci sabiedriskā transporta pakalpojumu tirgū, uzdodoties par regulāro pārvadājumu veicējiem un neievērojot attiecīgos Ministru kabineta noteikumus, pārvadātāju licences darbība var tikt apturēta. Tas nozīmē, ka pārvadātājs turpmāk nevarēs veikt nekāda veida pasažieru pārvadājumus.

Sakarā ar plānotajiem reidiem pasažieri, kuri izmanto nelegālo pārvadātāju pakalpojumus, riskē ar iespējamu kavēšanos, risku tikt izsēdinātam vai papildu līdzekļu tērēšanu, jo attiecīgais transportlīdzeklis brauciena laikā var tikt aizturēts. Ņemot vērā, ka pārbaudes laiks var ilgt pat vairāk nekā vienu stundu, pasažieriem jārēķinās ar ilgu uzturēšanos transportlīdzeklī vai iespēju meklēt citu pārvietošanās veidu un līdz ar to – papildu tēriņiem par biļeti.

Esošā situācija rāda, ka nelegālie pārvadātāji parasti pārvadā pasažierus tikai rentablos maršrutos – laikā, kad pakalpojuma pieprasījums ir vislielākais, un vietās ar lielāku iedzīvotāju skaitu, tādējādi samazinot oficiālo regulāro pārvadātāju klientu skaitu un ieņēmumus. Neskatoties uz to, ka zaudējumus, kas ik gadu rodas nelegālo pārvadātāju darbības rezultātā, precīzi aprēķināt nav iespējams, zināms, ka to summa sastāda vairākus miljonus eiro gadā.

Iedzīvotāji ir aicināti nebūt vienaldzīgiem un informēt Valsts policiju, pašvaldību kontroles dienestus un Autotransporta direkciju par nelegālo pārvadātāju aktivitātēm.

TOP komentāri

 • Padomaju...
  +1 +1 0

  Padomaju...

  Padomaju ne to...Domaju, ka saks kert nelegalo beglu parvadatajus no Afrikas un musulmanu zemem, dalu no kuriem Latvijai bus jauznem...Bet ne, trenkas atkal vietejos balelinus...
 • als2
  +1 +1 0

  als2

  Un autoostā turpinās nelegālie pārvadājumi. Dobele, Bauska, Jelgava, D-pils.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl