“Nekur vairs nav droši!” Saruna ar Barselonā dzīvojošu latvieti

Komentāri

“Kopš vakardienas saprotu, ka nekur vairs nav droši,” tā LNT Ziņām saka Barselonā dzīvojošā latviete Beāte Gēbele. Viņa stāsta, ka pilsētā šodien ir ieviesti pastiprināti drošības pasākumi, bet cilvēki ir satraukti un ielas kļuvušas tukšākas. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus Spānijā būt piesardzīgiem, bet neesot pamata atteikties no došanās uz šo dienvidu zemi.

Tūrisma sezona Spānijā ir pilnbriedā, taču Barselonas centrā šodien – vairāk policistu, bet atpūtnieku mazāk un gaisotne ir nervoza, saka Beāte Gēbele, kura dzīvo netālu no Ramblas ielas.

Beāte Gēbele
Barselonas iedzīvotāja

Šodien biju tieši Ramblas tuvumā. Varēja just, ka cilvēkos ir satraukums. Jūtams, ka ir mazāk cilvēku nekā parasti, jo Rambla ir parasti pilna ar cilvēkiem. Līdz šim jutos ļoti droši Barselonā. Tiešām likās, ka kaut kas tāds nevarētu atgadīties. Bet kopš vakardienas saprotam, ka mēs visi tomēr dzīvojam vienā pasaulē. Laikam vairāk nekur justies nevar vairs droši.

Foto

Cilvēki ir nobijušies, tā stāsta Barselonas tuvumā dzīvojošais Ivars Āriņš, bet viņš pats paļaujas uz policiju, un tās pieredzi rūpēties par drošību.

Ivars Āriņš
dzīvo netālu no Barselonas

Tāda jocīga sajūta ir. Godīgi sakot, cilvēki ir nobijušies, bet man ir ticība vietējai policijai. Viņiem jau ir kaut kāda pagātnes pieredze ar teroraktiem. Kopumā situācijai vajadzētu būt samērā drošai.

Ārlietu ministrijas rīcībā šobrīd nav informācijas par cietušiem Latvijas iedzīvotājiem. Vienlaikus ministrija un Latvijas vēstniecība Spānijā sazinās ar vietējām tiesību aizsardzības un glābšanas iestādēm, lai saņemtu ziņas par teroraktā cietušo identitāti.

Tas ir laikietilpīgs process, norāda ministrijas preses sekretārs Gints Jegermanis, kurš bija vēstnieks Zviedrijā Stokholmas terorakta laikā.

Gints Jegermanis
Ārlietu ministrijas preses sekretārs

Latvijas vēstniecības Spānijā ir pastāvīgi saziņā ar iestādēm Barselonā. Mana paša pieredze Stokholmā šī gada pavasarī liecina, ka tas prasa laiku, kamēr var identificēt visus cietušos vai bojā gājušos. Tāpēc patlaban ir priekšlaikus runāt par to, vai tur varētu būt kāds cilvēks no Latvijas.

Tie, kuri ir Barselonā, tiek aicināti paziņot tuviniekiem, ka viņi ir drošībā. Ja nepieciešama palīdzība, jāsazinās ar Latvijas vēstniecību Madridē vai Konsulāro departamentu Rīgā.

Tūristiem jābūt modriem un piesardzīgiem, bet atteikties no došanās uz Spāniju, Ārlietu ministrijas vērtējumā, nav pamata.

Gints Jegermanis
Ārlietu ministrijas preses sekretārs

Mēs nedomājam, ka vajadzētu kaut kā mainīt savus dzīves ieradumus. Jo tieši to teroristi vēlas panākt, ka cilvēki sabītos un pārtrauktu normālu satiksmi Eiropā.

Ceļotāji, kuri atrodas vai tuvākajā laikā plāno doties uz Barselonu, tiek aicināti sekot līdzi aktuālajai informācijai par drošības situāciju Barselonā un Spānijā kopumā.

Lasi vēl