Komentāri

Agrā rītā pie Austrumu Klīniskās universitātes slimnīcas atkal pulcējās vairāki desmiti cilvēku, lai ieņemtu rindu pierakstam uz valsts apmaksātiem radioloģiskiem izmeklējumiem. Cilvēki, knapi valdīdami asaras, sūdzējās par valsts attieksmi. Rindu problēma vajā arī citu slimnīcu pacientus, tostarp bērnus.

Padzirdējuši, ka šodien tiek atvērts pieraksts uz valsts apmaksātiem radioloģiskajiem izmeklējumiem – cilvēki pie Austrumu slimnīcas sāka pulcēties jau ap 5.00 rītā. Oficiālais darba laika sākums slimnīcā ir 8.00, taču, ņemot vērā salstošo cienījamo vecumu, slimnīcas vadība pieņēma lēmumu durvis vērt jau sešos. Lai gan pierakstīties varēja vairākās vietās, tomēr veidojās rindas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šoreiz iztika bez lielas grūstīšanās un skaļiem konfliktiem. Slimnīcas vadība rindas regulēšanai bija mobilizējusi papildspēkus. Tomēr gaidīšanas laiks bija ilgs, un vecie cilvēki ar asarām acīs sūdzējās par valsts netaisnīgo attieksmi. “Tās ir šausmas. Es nevaru nostāvēt. Būtu veselāka, tad nesūdzētos. Neko darīt, ir jāciešas,” akcentēja Zinaīda. Savukārt pensionāre Irma rindā bija nostāvējusi teju divas stundas un pauda neviltotu prieku, ka izdevies pierakstīties uz izmeklējumiem.

Foto

Austrumu slimnīca saņēmusi papildu finansējumu

Austrumu slimnīca saņēmusi papildu finansējumu – aptuveni pusmiljonu eiro. Par šo naudu varēs veikt vairāk valsts apmaksātu izmeklējumu onkoloģijas pacientiem. Tomēr ir kāda nianse – ātrāk pārbaudīties varēs tie, kuri ātrāk pierakstīsies. Tas arī izskaidro rindu veidošanos.

Veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) uzskata, ka rindas varētu būt īsākas, jo daudzi izmeklējumus gaida nepamatoti. “Es lūdzu slimnīcas vadībai apkopot, cik ir tādu, kuri pierakstījušies uz izmeklējumiem bez ārsta norīkojuma,” piebilda Belēvičs. Slimnīcā līdz vakaram šādu cilvēku skaits vēl nebija apkopots. Nevienam pieraksts neesot atteikts.

Bērnu slimnīcā trūkst speciālistu

Rindas uz valsts apmaksātiem izmeklējumiem veidojas teju visās lielajās slimnīcās, tostarp bērnu. Lai tiktu pie acu ārsta, kardiologa vai rehabilitologa, jāgaida aptuveni 4 mēneši. Slimnīcas vadība uzsver, ka viens no rindu cēloņiem ir nepietiekamais finansējums. Zemo algu dēļ Bērnu slimnīcai trūkst ārstu speciālistu. “Es nevaru apsolīt algu pielikumu. Cerams, ka valdībai veselības aprūpe kļūs par prioritāti. Bet varu apsolīt, ka veiksim organizatoriskus uzlabojumus,” norādīja Bērnu slimnīcas valdes priekšsēdētāja Anda Čakša.

A. Čakša, kura ir arī veselības ministra padomniece, piebilda, ka arī Bērnu slimnīcā rindas ir nepamatoti garas. Gaidīšanas laiks kļūtu īsāks, ja par obligātu prasību ieviestu detalizētāku pediatra nosūtījumu – nereti esot gadījumi, kad bērna veselības stāvokļa apraksts esot pārāk vispārējs. Iespējams, mazajam palīdzību sniegt varētu arī poliklīnikā.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl