1 komentārs
Nekaunība Gaujas Nacionālajā parkā! Ar atkritumiem aizkrauta gandrīz visa atpūtnieku nojume
Dabas aizsardzības pārvalde

Gaujas Nacionālajā parkā, ūdens tūrisma apmetnē “Jāņarāmis” pie Cēsīm, izmestas kāda lietoto apģērbu veikala vai ģimenes ilgi krātās nevajadzīgās lietas – veci apavi, drēbes un citas nolietotas mantas.

Kā informē informē Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) Sabiedrisko attiecību un vides izglītības nodaļas vadītāja Elīna Ezeriņa, atkritumu bijuši tik daudz, ka ar tiem aizkrauta gandrīz visa nojume, kas paredzēta laivotāju patvērumam, tādējādi radot nepatīkamas izjūtas atpūtniekiem.

DAP ik gadu atkritumu savākšanai un izvešanai no īpaši aizsargājamām teritorijām visā Latvijā tērē vairāk nekā 15000 eiro (Vidzemē vien apmēram 7000 eiro). Rezultātā šie līdzekļi netiek ieguldīti daudz būtiskākos biotopu atjaunošanas darbos, lai saglabātu dabas daudzveidību arī turpmākajām paaudzēm, vai arī jaunu infrastruktūras objektu izveidē, nodrošinot to brīvu pieejamību ikvienam.

DAP aicina apmeklētājus doties dabā ar izpratni, izbaudīt dabas vērtības gan aktīvai atpūtai, gan relaksācijai, tomēr aiz sevis dabā neatstāt atkritumus un saudzīgi izturēties pret labiekārtotajām vietām. Par dabā atstātajiem atkritumiem ikviens aicināts ziņot mobilā lietotnē “Vides SOS“, kā arī pašiem aktīvi vērsties pret dabas  piesārņotājiem.

Šis nav pirmais gadījums, kad neapzinīgi vietējie iedzīvotāji atved uz tūrisma objektiem savus sadzīves, dārza, ballīšu un pat celtniecības atkritumus.

Gaujas Nacionālajā parkā jau izsenis apmeklētāju ērtībām ir izveidotas ūdens tūristu un autotūristu apmetnes, kurās bez maksas var apmesties, atpūsties, kurināt ugunskurus īpaši iekārtotās vietās. Tikai pirms pāris gadiem ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda projektu palīdzību DAP šajās apmetnēs atjaunoja un izbūvēja tūristiem ērtu infrastruktūru. “Jāņarāmis” ir ļoti iecienīta apmetne ne tikai ūdenstūristu vidū, šeit bieži un labprāt atpūšas Cēsu pilsētas un tās apkārtnes iedzīvotāji.

TOP komentāri

  • s
    0 0 0

    s

    Kā jau esmu teicis vairākkārt, ielaid cilvēku dabā un tas visu izpostīs, izdemolēs un piemēslos.....Tāda ir , mūsu sabiedrības morāles ētika,....tātad nav nekādas....un aprobežotība, ņem šajā valstī virsroku...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl