“Nekas nav bijis tik spēcīgs kā “Irma”!” Amerikas latvieši neziņā par radinieku un sava nama likteni

0 Komentāru

Kamēr Floridas štats cīnās ar viesuļvētru un tās radītajiem postījumiem, Latvijā atrodas Amerikas latvieši, kuru dzīvesvietu – Floridas štata piekrastes pilsētu Neiplsu – viesuļvētra “Irma” izpostījusi pamatīgi.

Abiem sirmgalvjiem lidojums mājup uz Floridas štatu bija paredzēts pagājušajā sestdienā, taču vētras dēļ visi reisi tika atcelti. Floridā šobrīd atrodas viņu bērni, mazbērni un mazmazbērni.

Amerikas latvieši nezina, vai viņu mājas nav izpostītas un arī tuviniekus neizdodas sazvanīt, tomēr viņi nezaudē cerību, ka ģimenei izdevies paglābties.

Dace un Georgs stāsta, ka pēdējo reizi ar meitu izdevies sazināties svētdienas rītā. Meita stāstījusi, ka pilsētā valda panika un iedzīvotāji cenšas aizbēgt no postošās viesuļvētras.

Dace un Georgs
Amerikas latvieši

Viņa bija sašutusi, ka vajag atstāt savu māju. Visiem obligāti vajadzēja atstāt savas mājas, lai būtu drošībā. Viss izpirkts, neko nepārdeva, visi “uzpildījās”, jo nezināja, cik ilgi uz ceļa būs jāstāv, kamēr kaut kur brauc projām. Lidmašīnās vairāk nevarēja pieteikties, lai lidotu prom, viņi nevarēja tikt, un tur nav diezgan ceļu, lai visi kaut kur brauktu.

Abi sirmgalvji atzīst, ka šobrīd nevar prognozēt, kad viņi varēs atgriezties mājās, jo iepriekšējā pieredze liecina, ka šādu dabas stihiju sekas tik ātri likvidēt nav iespējams.

Dace un Georgs
Amerikas latvieši

Tur ir aligatori, ja tur ir applūdis, neviens mums nevarēs atbraukt pakaļ, mēs nekur netiekam, tad mēs gulēsim turpat lidlaukā, ja mēs tiekam tur.

Floridas štatā no septembra līdz pat novembrim ir aktīva viesuļvētru sezona, taču abi Amerikas latvieši, kuri ASV dzīvo jau vairāk nekā 70 gadus, atzīst, ka piektās kategorijas viesuļvētru nav piedzīvojuši.

Dace un Georgs
Amerikas latvieši

Vienā gadā var būt piecas vētras, un var paiet seši gadi bez nevienas. Mums ilgu laiku nevienas nebija. Bet nekas nebija tik spēcīgs kā šī.

Floridas štatā joprojām vairāki miljoni iedzīvotāju atstāti bez elektroapgādes. Georgs un Dace stāsta, ka Floridas karstajā un mitrajā klimatā tādos apstākļos ilgu laiku izdzīvot ir ļoti grūti.

Dace un Georgs
Amerikas latvieši

Tajā karstumā nevar dzīvot bez elektrības, bez ledus, bez vēsināšanas. Ļoti grūti. Tiklīdz vētra nopietni sākas, jau kādi 50 lielie traktori ar ledu brauc no Ņujorkas uz Floridu, lai pietiktu visiem.

Dace un Georgs tuviniekus cenšas sazvanīt bez apstājas. Pagaidām diemžēl bez panākumiem.

0 Komentāru