“Nekas līdzīgs vēl nav piedzīvots!” Likvidē vētras postījumus un spriež par atbalstu

Komentāri

Šodien daudzās pašvaldībās turpināsies sestdien notikušā negaisa seku likvidācija. Nopietnākā situācija izveidojusies Saulkrastos – vietējie stāsta, ka neko līdzīgu vēl nav piedzīvojuši.

Joprojām pilsēta tiek atbrīvota no kritušiem kokiem – tie negaisa laikā uzgāzušies gan privātmājām, gan stāvošām un braucošām automašīnām.

Galvenie autoceļi no kokiem tika atbrīvoti jau sestdienas vakarā. Šodien negaisa postījumus, veicamos darbus un turpmāko rīcību apspriež Saulkrastu novada domē. Finansiālu atbalstu visiem vētrā cietušajiem iedzīvotājiem pašvaldība nesniegs, tomēr uz atbalstu varot cerēt mazturīgie iedzīvotāji.

Ervīns Grāvītis
Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs

Pašvaldības uzskats ir tāds, ka pašvaldības palīdzība šajos jautājumos zināmā mērā varētu kropļot apdrošināšanas tirgu, jo iedzīvotāji varētu rēķināties ar to, ka pie jebkuriem gadījumiem pašvaldība kompensē. Mēs katru gadījumu izvērtēsim individuāli un skatīsimies, vai iedzīvotājs ir nonācis finansiālās grūtībās, šī ir viņa vienīgā mājvieta, kas bojāta, tad, protams, pašvaldība nāks pretī.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija nepieciešamības gadījumā jau apsolījusi atbalstu pašvaldībām postījumu seku segšanai.

Foto: negaiss Rīgā

Lasi vēl