2 komentāri

Vecāku, kuriem aug bērni ar autiskā spektra traucējumiem, pieredze apgāž sabiedrībā valdošo uzskats par to, cik mēs visi 21. gadsimtā esam toleranti un atbalstoši. Kādas mammas pieredze diemžēl rāda gluži pretējo.

Kad bērns ar autiskā spektra traucējumiem aizspiež ausis ar rokām, sāk brēkt un vāļāties pa zemi sabiedriskajā vietā, tas nav niķis. Tas notiek tad, kad ārējie kairinātāji – troksnis, gaisma, cilvēki, spilgtas krāsas – bērnam kļūst neizturami, kad viņam veidojas pārslodze vai kļūst bail. Un šādos mirkļos bieži vien atrodas kāda tante, kura aizrāda vecākiem uz to, ka viņi neprot savu bērnu savaldīt.

 

Kristīne Timermane
mamma

Kad pienāk patiesības mirklis, piemēram, sabiedriskajā transportā, kad bērns īd vai kaut kā sevi savaino, tad tā attieksme no līdzcilvēkiem – tā nav ne toleranta, ne iecietīga. Tajā brīdi mums tiešam ir jāpiedomā, ko mēs varam darīt labāk… Jo nekad nav bijis tā, ka kāds nāktu un teiktu – vai jums nevajag palīdzību? Vienmēr ir drīzāk tāda nosodoša attieksme.

 

Savukārt ārstiem gadu desmitiem neizdodas izskaust stereotipus par psihiatriju. Bieži vien tieši sabiedrības noraidošas attieksmēs dēļ vecāki slēpj, ka bērnam ir autisms, tādā veidā kaitējot viņa pareizai attīstībai.

TOP komentāri

 • Humoriņš
  +5 +5 0

  Humoriņš

  Tam pat nav jābūt aktīvam bērnam!bezbērnu pieaugušie pat noguruša bērna īdēšanu nekautrējas saukt par izlutinātību.aug egocentriska jaunatne.te es nerunāju par pusaudžiem,bet par 22-30 gadniekiem.
 • Sallija
  +4 +4 0

  Sallija

  Ne tikai ar autismu, arī ar hiperaktivitāti....jādzird "cik izlaists bērns" neprot audzināt un tā tālāk....protams tikai negatīvais...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl