Neīsta nolaupīšana var beigties ar reālām nepatikšanām, skaidro policija

2 komentāri

“Likumpārkāpumu neesam saskatījuši,” tāds ir policijas secinājums pēc pārbaudes par nolaupīšanas imitācijas gadījumu Jelgavā. Lai arī likuma pārkāpums netika konstatēts, policija norāda, ka viss varēja beigties daudz nopietnāk, jo gadījumi, kad tiek imitēts noziegums, policijā tiek uztverti ļoti nopietni.

Vietnes “Youtube” video ir redzams brīdis, kurā vīri melnās maskās no sudraba krāsas automašīnas izvelk un sagūsta divus jaunus vīriešus. Starpgadījums notika Jelgavā 28. jūlijā. Zemgales kārtības policijas biroja priekšnieks norāda, ka arī likumsargi pēc video noskatīšanās sākotnēji to uztvēra kā reālu nolaupīšanu vai aizturēšanu.

Kaspars Rekscs
Zemgales reģiona kārtības policijas biroja priekšnieks

Redzot to apdraudējumu no malas, viņš izskatījās kā reāls, kā daudzi to no sākuma arī uztvēra, kamēr neparādījās skaidrojums.

Policisti ātri vien atrada video redzamos cilvēkus, kuri likumsargiem paskaidroja, ka notikušais bija vecpuišu ballītes izjokošana. To, ka video redzamā nolaupīšana ir tik vien kā joks, apstiprina arī sudrabotās automašīnas īpašniece, kura draudzējas ar vienu no nolaupītajiem puišiem.

Krista Bome

– Jā, tā bija vecpuišu ballīte.

– Tā bija izjokošana domāta?

– Jā, jā, jā! Vienkārši laikam cilvēki par daudz pie sirds ņēma, sabijās.

– Parasti jau līgavas laupa, kāpēc to puisi laupīja?

– Nezinu, viņi gribēja popularitāti sev.

Kāzu rīkošanas kompānijas pārstāve norāda, ka vecpuišu ballītes var būt visai neprognozējamas.

Madara Gavare
“MG Event Planning” vadītāja

Cilvēki vēlas iziet ārpus kaut kādiem konkrētajiem rāmjiem, lai tie vecpuišu ballītes gadījumā nav tikai kvadricikli un peintbols, bet kaut kas interesantāks. Tāds, ka tiešām tas vecpuisis to savu ballīti atcerēsies kā īpašu.

Nolaupīšanas notiek reti, taču izjokotāju izlikšanās par policiju, kas aptur auto un uzliek sodu, vairs jau neesot nekas neparasts.

Madara Gavare
“MG Event Planning” vadītāja

Tāda nolaupīšana nav vienīgais tāda veida joks, ko varam nesaprast. Tie piemēri ir ļoti daudz un dažādi, tie paši pārģērbšanās par policistiem, radari un vēl dažādas idejas, kas varbūt ir smieklīgi uz to brīdi, bet, protams, ir jāpadomā par sekām.

Padomāt par sekām aicina arī policijas pārstāvis. Piemēram, uzdošanās par policistu ir pretlikumīga.

Kaspars Rekscs
Zemgales reģiona kārtības policijas biroja priekšnieks

Šajā gadījumā, uzdodoties par policijas vai kādas specvienības pārstāvi, tad ir vērtējams mazliet jau citādāk. Kā jau teicu, viss atkarīgs no niansēm, tad var veidoties kāds no likuma pārkāpuma sastāviem, un tad var būt sods.

Taču var būt vēl nopietnākas sekas nekā naudas sods. Ieraugot personas nolaupīšanu, blakus gadījies policists var izmantot arī šaujamieroci. Tāpēc likumsargi aicina rūpīgāk izsvērt, kādas izjokošanas realizēt dzīvē.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl