Neimanis: Ūdens skaitītāju starpību varētu likvidēt, nododot visu sistēmu pakalpojuma sniedzējam

0 Komentāru
Neimanis: Ūdens skaitītāju starpību varētu likvidēt, nododot visu sistēmu pakalpojuma sniedzējam
NORA KREVŅEVA, F64

Tikai nododot visu sistēmu piegādātājam un slēdzot tiešos līgumus starp pakalpojuma sniedzēju un patērētāju, varētu likvidēt ūdens skaitītāju starpības rašanos, šodien, 21. septembrī, Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas sēdē teica pašvaldības SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” vadītājs Ronalds Neimanis.

Šodien komitejas sēdē tika skatīts jautājums par iespējamiem risinājumiem, kā novērst starpības rašanos starp dzīvojamās mājas kopējo ūdens skaitītāju un dzīvokļos uzstādītajiem skaitītājiem.

Uzņēmuma “Rīgas ūdens” valdes priekšsēdētāja Dagnija Kalniņa nosauca vairākus iespējamos iemeslus, kādēļ rodas ūdens patēriņa starpība, tostarp, tika minēta iedzīvotāju ļaunprātīga rīcība, kuru varot novērst, uzstādot attālināti nolasāmos skaitītājus.

Savukārt Neimanis uzsvēra, ka viņa viedoklis atšķiras. Viņaprāt, skaitītāju nomaiņa nav racionāla, jo tas “Rīgas namu pārvaldnieka” gadījumā prasītu 30 līdz 40 miljonu eiro investīcijas.

Turklāt, visticamāk, šīs izmaksas gulsies uz iedzīvotāju pleciem. Taču pēc RNP pieredzes, to māju iedzīvotāji, kurās ir lielas ūdens patēriņa starpības, nesteidz uzlikt attālinātās nolasīšanas skaitītājus.

2020.gadā šādu iespēju izmantoja trīs RNP apsaimniekoto māju iedzīvotāji, bet šogad piecās mājās nomainīti skaitītāji.

Kopumā RNP esot aptuveni 500 mājas, kurās ūdens patēriņa starpība pārsniedz 20% un ir jāmeklē risinājumi, kā to novērst.

Viņa ieskatā, kamēr būs divas dažādas sistēmas – viena, ko apkalpo “Rīgas ūdens” ar atsevišķu skaitītāju kopējā ūdens patēriņa nolasīšanai un atsevišķi skaitītāji katrā dzīvoklī, tikmēr šī starpība būs.

Neimanis uzsvēra, ka neredz atšķirību starp gāzes un elektrības piegādi, kur iedzīvotājiem ir tiešie līgumi ar piegādātāju un viņi norēķinās pēc skaitītāju rādījumiem. Šajos gadījumos starpības neparādās un godprātīgajiem iedzīvotājiem nav jāmaksā par to, ko viņi nav patērējuši.

Deputāti uzklausīja ziņotājus, bet nekādus lēmumus šajā jautājumā nepieņēma.

0 Komentāru