Neiedomājama cietsirdība! Jaunietis Priekuļos krāsnī sadedzina savu kaķi

Komentāri

Pēdējā laika šokējošākais stāsts – kādās mājās Priekuļu pusē krāsnī sadedzināts kaķis, kurš tā 19 gadus vecajam saimniekam pēkšņi kļuvis lieks.

Aizvadītajās brīvdienās šajā pussagruvušajā divstāvu mājā Kunčos risinājušies patiesi baisi notikumi. Kāds vietējais jaunietis acīmredzot nodzēris pēdējās prāta paliekas nolēmis, ka viņam nekavējoties jāatbrīvojas no sava astoņus mēnešus vecā kaķēna. Tas, kā risinājušies turpmākie notikumi, normālam cilvēkam tā īsti nav saprotams – viņš nolēmis savu kaķēnu sadedzināt dzīvu.

Par laimi, šajā gadījumā kaimiņš, kurš bijis arī šausminošo seku aculiecinieks, apzinājies, ka notikušais ir kas ārkārtējs un nekavējoties izsaucis vietējo policiju, kas turpat nozieguma vietā nelielajā miteklī aizturējusi aizdomās turēto 19 gadus veco jaunieti, kurš tālāk nogādāts policijas iecirknī, kur uz pāris dienām ieliekts aiz restēm. Kad puisis izgulējis dzērumu, atklājies, ka viņš noziegumu atceras soli pa solim un skaidro to – vienkārši ar pēkšņu vēlmi atbrīvoties no liekēža.

Šodien nams, kurā mitinājies varmāka, ir kā izslaucīts, un vienīgā aizturētā puiša kaimiņiene, par dzīvi šai pusē runā izvairīgi. Arī citi apkārtējo saimniecību iedzīvotāji, šķiet zina vairāk nekā stāstā. Jā, pussagruvušais nams esot īsts “bomžu” miteklis, kurā mīt vien pāris normāli ļaudis.

Arī vietējās policijas priekšnieks mums norāda, ka aizdomās turētais nekad iepriekš nav nonācis konfliktā ar likumu saistībā ar krimināla rakstura nodarījumiem. Viņa vienīgā saķeršanās ar policistiem aprobežojusies ar nenozīmīgiem administratīviem pārkāpumiem. Pagaidām nekas neliecinot arī par to, ka varmākam varētu būt kādi garīgās veselības traucējumi.

“Par minēto faktu ir uzsākts kriminālprocess, vainīgā persona ir savu vainu atzinusi un tuvākajā laikā praktiski kriminālprocess jau tiks nosūtīta kriminālvajāšanas uzsākšanai uz prokuratūru. Pēc krimināllikuma 230. panta 1. daļas par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku. Sankcijas tur var būt dažādas, tur ir gan brīvības atņemšana līdz trim gadiem, gan īslaicīga brīvības atņemšanu vai piespiedu darbs, vai naudas sods. Ar mantas konfiskāciju vai bez tās. Protams arī probācijas kontrole, uz laiku līdz trīs gadiem, vai bez tās. Bet konkrētu sodu jau viņam piemēros tiesa,” teic Cēsu iecirkņa priekšnieks Aldis Pāže.

Foto

Priekuļu veterinārārste Baiba Priedniece norāda, ka šis nebūt nav vienīgais gadījums, kad no cilvēka rokas cieš četrkājainie draugi. Visbiežāk cieš suņi, kuri laukos tiek sašauti ar pneimatiskajiem, vai medību ieročiem, taču divas līdz trīs reizes gadā nākas dzirdēt par līdzīgiem notikumiem kā Kunčos.

Piemēram, pagājušajā gadā vetārstei nācies iemidzināt kādu suni, kurš vietējā mazdārziņu kooperatīvā burtiski sakapāts ar cirvi, taču brīnumainā kārtā vēl spējis atrast ceļu mājup, tādēļ par notikušo uzzinājuši arī likuma sargi. Taču cik ir tādu gadījumu, kad dzīvnieks tiek vienkārši nogalināts un izmests vai aprakts, atliek vien minēt. Diemžēl visi šie stāsti pārsvarā gadījumos nāk no alkoholiķu, bezpajumtnieku un citu deklasētu elementu sabiedrības.

Vidzemes reģiona kārtības sargi mums norāda, ka pagājušajā gadā par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem, kā rezultātā tas sakropļots vai gājis bojā, ierosinātas 13 lietas. Diemžēl tikai divos gadījumos apsūdzētajiem nācies stāties tiesas priekšā. Līdzīga statistika ir arī gadījumos, kad kārtības sargi konstatējuši dzīvnieku turēšanas noteikumu pārkāpumus – no piecpadsmit lietām piecas nonākušas tiesā.

Lasi vēl