Komentāri

Pēc iespējami negodprātīgo Valsts ieņēmumu dienesta darbinieku saraksta izveides šobrīd tiek izvērtēta iespēja veikt dienesta darbinieku pārbaudes arī ar melu detektoru. Cik bieži Latvijā līdz šim ticis izmantots melu detektors un cik tas ir precīzs?

Melu detektoru kriminālistikā sauc par poligrāfu un Latvijā to izmanto kopš 1998. gada. Taču šobrīd ir tikai viens sertificēts tiesu eksperts, kas ar šo ierīci darbojas un viņš piekrita LNT Ziņām atklāt, kā tad melu detektors darbojas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pārbaudes procedūra ir ļoti laikietilpīga – iztaujāšana un kontroljautājumu uzdošana aizņem vidēji no pusotras līdz 3 stundām. Tad tam seko skrupuloza datu analīze un interpretācija – šis process var aizņemt nedēļu. Katru gadu pēc tiesu lūguma tiek veikti vairāki desmiti šādu ekspertīžu. Tiesā poligrāfa ekspertīzes izmanto kā papildu pierādījumus un visbiežāk kriminālprocesos. Pilnībā paļauties uz melu detektora rādījumiem gan nevar.

Kriminologs Andrejs Vilks uzskata, ka melu detektora laiki jau ir pagājuši un mūsdienās pieejamas daudz precīzākas kriminālistiskās metodes, kas ļauj atklāt, cik patiess ir cilvēks. Vibroskenerus Latvijā gan pagaidām neizmanto. Abi eksperti atzīst, ka pagaidām nav aparatūras, kas varētu sniegt 100% precīzu rezultātu.

Foto:

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl