Negodīga konkurence Rīgas pieturvietās: KP liek mainīt reklāmas izvietošanas kārtību

Komentāri

Konkurences padome likusi mainīt reklāmas izvietošanas kārtību Rīgas sabiedriskā transporta pieturvietās. Ar aizdomām par nelikumīgu vienošanos šajā jomā padomē bija vērsies cits reklāmas uzņēmums.

Lai gan pārkāpumi konstatēti, naudas sodus vainīgajiem Konkurences padome šoreiz nav uzlikusi.

Pirms diviem gadiem Konkurences padome saņēma iesniegumu par iespējamu nelikumīgu vienošanos starp “Rīgas satiksmi” un diviem uzņēmumiem, kas paredzēja reklāmu izvietošanas monopolu Sabiedriskā transporta pieturvietās. Izvērtējot līguma nosacījumu, Konkurences padome konstatēja, ka atsevišķi noslēgtā līguma punkti neatbilst Konkurences likumam.

Vienošanās notikusi, izmantojot sarežģītu shēmu, kurā vienam uzņēmumam radītas ekskluzīvas tiesības uz reklāmas izvietošanu pieturvietās. Tiesa gan, nekādi naudas sodi uzņēmumiem netiks piemēroti, jo panākta vienošanās, ka konkurences ierobežošana tiks izbeigta.

Kopumā, aizliegtu vienošanās gadījumu skaits publiskajos iepirkumos nemazinās. Šogad 13 uzņēmumiem par šādiem pārkāpumiem ir uzlikti naudas sodi. Sadarbībā ar Patērētāju tiesību aizstāvjiem un Korupcijas uzraugiem uzņēmējiem tikšot skaidrots, kā atklāt un kā rīkoties gadījumos, kad notiek aizliegtas vienošanās.

Šādas konferences par aizliegtu vienošanos publiskajos iepirkumos tuvāko mēnešu laikā notiks Jēkabpilī un Jelgavā.

Lasi vēl