Komentāri

Konkurences padome likusi mainīt reklāmas izvietošanas kārtību Rīgas sabiedriskā transporta pieturvietās. Ar aizdomām par nelikumīgu vienošanos šajā jomā padomē bija vērsies cits reklāmas uzņēmums.

Lai gan pārkāpumi konstatēti, naudas sodus vainīgajiem Konkurences padome šoreiz nav uzlikusi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirms diviem gadiem Konkurences padome saņēma iesniegumu par iespējamu nelikumīgu vienošanos starp “Rīgas satiksmi” un diviem uzņēmumiem, kas paredzēja reklāmu izvietošanas monopolu Sabiedriskā transporta pieturvietās. Izvērtējot līguma nosacījumu, Konkurences padome konstatēja, ka atsevišķi noslēgtā līguma punkti neatbilst Konkurences likumam.

Vienošanās notikusi, izmantojot sarežģītu shēmu, kurā vienam uzņēmumam radītas ekskluzīvas tiesības uz reklāmas izvietošanu pieturvietās. Tiesa gan, nekādi naudas sodi uzņēmumiem netiks piemēroti, jo panākta vienošanās, ka konkurences ierobežošana tiks izbeigta.

Kopumā, aizliegtu vienošanās gadījumu skaits publiskajos iepirkumos nemazinās. Šogad 13 uzņēmumiem par šādiem pārkāpumiem ir uzlikti naudas sodi. Sadarbībā ar Patērētāju tiesību aizstāvjiem un Korupcijas uzraugiem uzņēmējiem tikšot skaidrots, kā atklāt un kā rīkoties gadījumos, kad notiek aizliegtas vienošanās.

Šādas konferences par aizliegtu vienošanos publiskajos iepirkumos tuvāko mēnešu laikā notiks Jēkabpilī un Jelgavā.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl