Negantas vētras, gadsimta plūdi un Rīga gandrīz nogrima – kā mūs šogad ”lutinājuši” laikapstākļi?

0 Komentāru
Negantas vētras, gadsimta plūdi un Rīga gandrīz nogrima – kā mūs šogad ”lutinājuši” laikapstākļi?
Atvadoties no atvasaras, portāls Skaties.lv lasītājiem piedāvā ieskatīties dažos mirkļos, kad mūs šogad pārsteidza laikapstākļi (Mārtiņš Zilgalvis / f64)

Trešdien, 27. septembrī, sagaidāmas atvadas no atvasaras, jo nedēļas otrajā pusē pakāpeniski kļūs aukstāks un mākoņaināks, informē meteorologi.

Gaidāms neliels mākoņu daudzums, bez nokrišņiem. Gaisa temperatūra iesils ap +16 līdz +17 grādiem.

Atvadoties no atvasaras, portāls Skaties.lv lasītājiem piedāvā ieskatīties dažos mirkļos, kad mūs šogad pārsteidza laikapstākļi. Esam piedzīvojušo sniegu pavasarī, negaisu vasarā, kā arī spēcīgas lietusgāzes un bēdīgi slavenos plūdus Latgalē.

Atbilstoši meteorologu prognozēm pirmdien, 18. septembrī, Latviju šķērsoja dienvidu ciklons ”Tomass”. Tas atnesa brāzmainu vēju un radīja jaunus plūdu draudus. Rīgā vairākās vietās ielas sāka grimt ūdenī. TV3 Ziņas novēroja, ka Ganību dambis pie Bukultu ielas ir pamatīgi applūdis.

Augusta nogalē spēcīgas lietavas piedzīvoja Latgales iedzīvotāji. Piedzīvotā stihija jau nosaukta par gadsimta plūdiem, – to rezultātā Latgalē applūda vairāki lauki, tika izskaloti ceļi un slēgta satiksme vairākos autoceļu posmos. Ņemot vērā radītos zaudējumus Latgalē, daļā Vidzemes un Zemgalē tika izsludināts ārkārtas stāvoklis lauksaimniecības sektorā.

Šajā vasarā negaidīta dabas stihija pārsteidza arī iedzīvotājus Siguldas pusē. Ummeru ezera apkaimē otrdien, 20. jūnijā, plosījās virpuļviesulis. Tur tika nodarīti ievērojami postījumi.

Arī Saulkrastu iedzīvotāji šajā vasarā piedzīvojuši ievērojamus vētras postījumus. “Nekas tāds šeit nav redzēts. Par laimi, iztikām bez cilvēku upuriem” – tā par milzu vētru, kas augusta vidū plosījās Saulkrastos, saka vietējie iedzīvotāji.

Neierasti laikapstākļi šogad novēroti arī citviet Latvijā! Skaties.lv piedāvā ieskatu dažās no situācijām!

Otrdien, 22. augustā, Kolkas iedzīvotājus rīta agrumā pārsteidza liels krusas daudzum.

Skaties.lv jau vēstīja, ka šā gada vasarā aizvadīts aukstākais jūlijs šajā tūkstošgadē!

Marta beigās vairākās Latvijas vietās iedzīvotājus pārsteidzis uzsnigušais pavasara sniegs.

Savukārt 10. maijā sniega sega pārklāja Kronvalda parku Rīgā!

0 Komentāru