Komentāri

Pagājušās nakts spēcīgais negaiss nav pagājusi bez sekām – Latgalē kāds izmircis vīrietis guvis zibens radītu strāvas triecienu no elektrības rozetes.

Vīrietis apsēdies blakus rozetei, no kuras saņēmis strāvas triecienu, jo tobrīd zibens iespēris elektrības stabā. Cietušais ar elektriskās stāvas ietekmes radītām sekām nogādāts slimnīcā. Savukārt glābēji dzēsuši kādu ēku Jelgavas novadā, kurā iespēris zibens. Šādi gadījumi neesot retums.

Inta Šaboha
VUGD pārstāve

Pērn 27 gadījumos ugunsgrēku iemesls bija zibens lādiņš. Ja ir zināms par negaisa tuvošanos, tad bez īpašas nepieciešamības neiet ārpus telpām un iekštelpās aizvērt logus, durvis, lūkot, lai telpās nav caurvējš, atvienot elektroierīces no elektrības.

 

Ja cilvēks ir ārpusē, tad aicinām pēc iespējas ātrāk atrast kādu patvērumu, neuzturēties klajā laukā, jo zibens ir sevišķi bīstams un var iespert šādās vietās.

Zibens un pērkona negaisa dēļ vairāk nekā desmit tūkstošiem mājsaimniecību trešdien, 2. augustā, bija traucēta arī elektroapgāde. Lielākie bojājumi konstatēti Vidzemē un Latgales ziemeļos.

Jau ziņojām, – aizvadītajā naktī, sākot jau no pusnakts, Latvijā plosījās negaiss. Aplūkojot meteorologu karti, zibeņu atzīmes redzamas no vienas vietas. Pēc ”LightningMaps” datiem, reģistrēti aptuveni 20 tūkstoši zibens spērienu, kas ir lielākā zibeņošanas intensitāte valstī pēdējo gadu laikā.

Laika ziņas

Lasi vēl