Komentāri
Neesi vienaldzīgs pret Latvijas dabu – mežos sācies ugunsnedrošais periods
LETA

Šodien visos Latvijas mežos sākas ugunsnedrošais periods. Tas nozīmē, ka, esot dabā, turpmākos mēnešus būs jāievēro īpaša piesardzība.

Šogad jau reģistrēti 140 meža ugunsgrēki un kopējā skartā platība sasniedz 110 hektārus. Lielākā daļa no tiem bijuši Latgales pusē un Pierīgā, un liela daļa izcēlusies kūlas dedzinātāju dēļ. Salīdzinājumam – pērn visa gada garuma meža ugunsgrēki dzēsti 704 reizes un skarti 540 hektāri.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ugunsnedrošajā periodā jāievēro vairāki ierobežojumi, par kuru pārkāpšanu var draudēt arī sods. Šajā laikā mežos un purvos aizliegts kurināt ugunskurus, izņemot īpaši ierīkotas vietas, dedzināt atkritumus, nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus un izsmēķus.

Meža izstrādātāji ciršanas atlikumus var dedzināt tikai ar atļauju, bet īpašniekiem meža ceļi un stigas jāatbrīvo no sagāztajiem kokiem un krūmiem, lai vajadzības gadījumā ugunsdzēsēji varētu brīvi pārvietoties.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl