Komentāri

Nedzīvi dzimušo bērnu skaits, kā arī pirmajā dzīves nedēļā mirušo bērnu skaits Latvijā joprojām ir viens no augstākajiem Eiropā un visaugstākais Baltijā. Tāpēc rūpēs par mātes un bērna veselību nolemts pilnveidot jaundzimušo reģistru.

Rīgas dzemdību namā gadā vidēji dzimst septiņi tūkstoši bērnu. Kopējā jaundzimušo reģistrā tiek vāktas ziņas ne tikai par zīdaiņa veselību, bet arī par mammas un drusciņ tēta veselību, kā arī par to, kā mammai noritējusi gan grūtniecība, gan dzemdības.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Dati par mātes un jaundzimušā veselību dzemdību iestādēs tiek vākti visu laiku, tikai izrādās, ka līdz šim nebija neviena normatīvā dokumenta, kas to precīzi regulētu.

Veselības ministrijā apstiprina – ārstniecības iestādēm faktiski nekas nemainās, kas attiecas uz informācijas vākšanu statistikai.

Galvenais šāda reģistra mērķis ir atklāt un izvērtēt tikko dzimušo bērnu mirstības riskus.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl