“Nedrīkst sabotēt mūsu bērnu nākotni!” Vecāki rīko piketu, lai atbalstītu izglītības reformu

2 komentāri

Ceturtdien, 7. maijā, parlamentā lems par Vispārējā izglītības likuma grozījumiem, kas paredz ievērojamas pārmaiņas izglītības sistēmā.

Patlaban izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V) ar koalīcijas partijām vienojies par kompetencēs balstīta satura ieviešanu. Par jaunu pieeju mācībām gatava cīnīties arī iniciatīvas grupa “Vecāki par labāku izglītību”, kas ceturtdien plkst. 8.30 rīko piketu pie Saeimas.

Savukārt par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma politiskā atbalsta trūkuma dēļ netiks spriests. Arī jautājums par augstskolu akreditācijas vērtēšanas principiem atlikts uz nākamo nedēļu. Izglītības ministrija gan cer, ka grozījumus Vispārējās izglītības un Augstskolu likumā izdosies vēl pieņemt vēl šai Saeimai.

Kā intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pastāstīja iniciatīvas grupas “Vecāki par labāku izglītību” pārstāvis Ansis Egle, bērnu vecāki vēlas panākt pārmaiņas, kas mainītu izglītības sistēmu.

“Mēs vēlamies panākt pārmaiņas tajā, kā mūsu bērni šobrīd un nākotnē mācīsies. Mēs vēlamies panākt, lai bērni Latvijā iegūst vienlīdzīgi labu izglītību kā ārzemēs, lai viņiem nav jābrauc prom mācīties uz citām valstīm, ja to varētu izdarīt arī šeit. Mums ir jāspēj pieņemt atbildīgi lēmumi, kas dos ilgtermiņa labumu nākotnē,” skaidro Egle.

Vienlaikus Egle skaidro, ka aizvadītajā nedēļā piedalījies Saeimas Izglītības komisijā un ir pārsteigts par deputātu darbu.

“Es biju šokēts par to, kā daži deputāti centās sabotēt darbu pēc būtības, iesniedzot daudzus priekšlikumus, kurus tajā brīdī, kad gājām cauri konkrētiem punktiem, viņi uzreiz atsauca. Iedomājaties, cik daudz laika paiet, lai sagatavotu priekšlikumus un beigu beigās izrādās, ka deputāti viens pēc otra paziņo, ka atsauc. Man tas likās pēc tīrākā sabotāžas. Vai sabotāža turpinās šodien? Es ceru, ka nē. Tāpēc mēs tur esam, – lai atgādinātu mūsu priekšstāvjiem, ka nedrīkst sabotēt mūsu bērnu nākotni,” pauž Egle.

Vienlaikus Egle pašlaik nevar prognozēt, cik cilvēku piedalīsies rīkotajā piketā.

2 komentāri