Nedēļas nogalē Ventspils ostā piestāj NATO kuģi

1 komentārs
Nedēļas nogalē Ventspils ostā piestāj NATO kuģi
f64

Piektdien, 25. maijā Ventspilī ieradās NATO 1. pastāvīgās jūras pretmīnu grupas (SNMCMG1) kuģi Beļģijas Jūras spēku komandiera Pītera Rambjēra (Peter Ramboer) vadībā.

Nedēļas nogalē kuģi bija atvērti apmeklētājiem. Kuģu apmeklētājiem svētdien bija iespēja tikties arī ar Zemessardzes 46. kājnieku bataljona pārstāvjiem un uzzināt vairāk par dienesta pienākumiem un iespējām iesaistīties Zemessardzē.

Ventspils apmeklējums ir kārtējā grupas kuģu ostas vizīte, kas notiek saskaņā ar ikgadējo aktivitāšu plānu. Tā ir tiešs apliecinājums NATO pastāvīgai klātbūtnei, kas ļauj ar kolektīvās aizsardzības palīdzību stiprināt nacionālo suverenitāti.

Pirms ierašanās Ventspilī grupa piedalījās mācībās “Open Spirit”, kas ir ikgadēja mīnu meklēšanas un iznīcināšanas operācija Baltijas jūrā, un tās mērķis ir mazināt no Pirmā un Otrā pasaules kara laikiem palikušo mīnu radīto risku kuģniecībai un zvejniecībai. Divās nedēļās kuģu grupa atrada 20 mīnu enkurus, kā arī 44 vēsturiskās mīnas, no kurām 32 tika iznīcinātas. Kopš janvāra sākuma grupa ir īstenojusi mīnu meklēšanas un iznīcināšanas operācijas pie Oslo, Vācijas līcī, Francijas un Lielbritānijas piekrastēs.

Šobrīd grupas sastāvā ietilpst kuģi: “HNLMS Mercuur” (Nīderlande), “FGS Bad Bevensen” (Vācija), “HNoMS Otra” (Norvēģija), “BNS Narcis” (Beļģija), “HNLMS URK” (Nīderlande), Dānijas mīnu neitralizēšanas droni un ūdenslīdēju atmīnētāju komanda no Portugāles.

1 komentārs