Komentāri
Nedēļas nogalē Vecrīga atgriezās vairāk nekā 100 gadu senā vēsturē! Noslēgusies filmas “Dvēseļu putenis” pirmā posma filmēšana
Publicitātes foto/ Foto: Maksis Kotovičs

Svētdien, 4. jūnijā, vairāk nekā 300 aktieri, amatieri, brīvprātīgie jaunsargi un karavīri no Latvijas armijas pulcējās Vecrīgā filmas “Dvēseļu putenis” uzņemšanā, kur līdztekus noslēdzās arī filmas pirmā posma filmēšana, informē filmas “Dvēseļu putenis” sabiedrisko attiecību vadītāja Eva Mežīte.

Mazajā Pils ielā tika attēloti 1915. gada notikumi, kad uz mācībām nosūtīja pirmos latviešu brīvprātīgos strēlniekus un viņu pavadīšana izvērtās grandiozā svinīgā gājienā. Ar šā gājiena uzņemšanu noslēdzās pirmais filmēšanas posms.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Dvēseļu putenis” ir vērienīgākais kino notikums atjaunotās Latvijas vēsturē. Lielāko daļu tā izmaksu sedz valsts, savukārt trūkstošajam un tik ļoti būtiskajam finansējumam filmas veidotājiem ir veiksmīgi izdevies piesaistīt pirmos privātos atbalstītājus – Latvijas uzņēmumus.

Dzintars Dreibergs
“Dvēseļu putenis” režisors

Rūpīgais plānošanas darbs ir atmaksājies – nepilnu trīs nedēļu laikā nofilmējām strēlnieku iesaukšanu, treniņnometni, bēgļu gaitas, galveno varoņu ģimenes un mīlestības ainas. Tās bija sarežģītas ainas ar nopietnām aktieru saspēlēm, masu skatiem un dzīvniekiem. Komandas darbs bija precīzs un aktieru atdeve ļoti liela. Ir pat aktieri, kuri lomai noskaņojas Rīgas Brāļu kapos. Otrais filmēšanas posms sāksies rudenī ar divu nozīmīgu kauju uzņemšanu – Slokas kauju un Nāves Salu. Tranšejas veidosim jau vasarā.

“Dvēseļu putenis” filmēšana ilgs līdz 2018. gada maijam. Pirmizrāde paredzēta 2019. gada 11. novembrī – tieši 100 gadus pēc latviešu strēlnieku izcīnītām Brīvības cīņām. Filmas galveno aktieru vidū ir vairāki Latvijā plaši zināmi profesionāļi, piemēram, Vilis Daudziņš, Ivars Krasts un Gatis Gāga (Jaunais Rīgas Teātris), Mārtiņš Vilsons un Rēzija Kalniņa, Raimonds Celms (Latvijas Nacionālais teātris), Jēkabs Reinis (Latvijas Kultūras akadēmija), Ieva Florence (Dailes teātris, Latvijas Kultūras akadēmija), Renārs Zeltiņš un citi.

Filmas komandu veido 90 kino profesionāļi no Latvijas un ārvalstīm – režisors un producents Dzintars Dreibergs, galvenais operators Valdis Celmiņš, Rīgā dzimušais scenārists un Ņujorkas Universitātes profesors Boriss Frumins, komponiste un prestižās “Emmy” balvas laureāte Lolita Ritmanis, “Casting Bridge” aktieru atlases režisore Gunita Groša, galvenais mākslinieks Juris Žukovskis, galvenā kostīmu māksliniece Sandra Sila, galvenā grima māksliniece Dzintra Bijubena, studija KULTFILMA un citi.

Foto!  Vairāk nekā 300 aktieri, amatieri, brīvprātīgie jaunsargi un karavīri no Latvijas armijas pulcējās filmas “Dvēseļu putenis” uzņemšanā

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl