Nedēļas nogalē Rīgā varēs redzēt “zemu lidojošus” suņus – notiks interesants sacensības

Pievienot komentāru
Nedēļas nogalē Rīgā varēs redzēt “zemu lidojošus” suņus – notiks interesants sacensības

Sestdien, 2. jūnijā, notiks starptautiskās suņu frisbija un priekšmetu pienešanas sacensības. Suņu frisbijs ir sporta veids, kurā suns ķer lidojošu suņu frisbija šķīvīti un atgādā to atpakaļ saimniekam.

Šajā sportā ir dažādas disciplīnas – gan metieni tālumā, gan dažādas īsākas sprinta distances. Sacensībās būs arī disciplīna “Met&Nes” tiem, kas frisbiju vēl nespēlē.

Kā intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pastāstīja biedrības “Zemu lidojoši suņi” valdes loceklis Ģirts Eldermanis, suņu frisbija sacensībās piedalīsies dalībnieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

“Šīs būs pirmās starptautiskās sacensības Latvijā. Suņa šķirnei sacensībās nav nozīmes. Diski gan ir vajadzīgi,” min Eldermanis.

Video – suņuki gatavojas frisbija sacensībām!

Pasākuma laikā varēs vērot gan kā suņi noķer diskus attālumā, kas vienāds ar Latvijas labāko šķēpmetēju sniegumu, gan ātrumā, kas ievērojami pārsniedz Pasaules labāko sprinteru iespēto, pie kam suņi diskus pārsvarā noķer gaisā.

Pateicoties vienkāršajam ekipējumam, šis ir ļoti demokrātisks sporta veids un pieejams visiem suņiem – vajag tikai vēlēšanos, šķīvīti, laiku un piemērotu laukumu, kurā suns skrienot un lecot nevar savainoties.

Tie, kuri par frisbiju uzzina pirmoreiz, ir aicināti piedalīties aportēšanas disciplīnā “Met&Nes”, kurā šķīvīša vietā izmanto paša izvēlētu priekšmetu, visbiežāk tādas populāras suņu rotaļlietas kā virves gabalus un pat visparastākos kociņus.

Pēc sacensībām interesentiem būs iespēja uzzināt par apmācību, mešanas tehniku un inventāru, tādēļ aicināti gan skatītāji, gan interesenti, gan arī piedalīties un izmēģināt gribētāji. Sacensības sāksies plkst.12 un notiks šādās disciplīnās, – “Progresa klase”, “Open klase”, “Bullseye”, “Met&Nes”, kā arī “Quadruped” jeb metieni uz tālumu gan sievietēm, gan vīriešiem. Dalībniekiem ir iespējams reģistrēties internetā. Skatītājiem – vērošana bez maksas.

Pasākums notiks Rīgā, Krasta ielā 52.