Nedēļas nogale iesāksies ar spēcīgu salu, brīdina meteorologi

Komentāri
Nedēļas nogale iesāksies ar spēcīgu salu, brīdina meteorologi
Foto: LETA

Meteorologi informē, ka šajās dienās sniega sega lielākajā daļā valsts teritorijas palielināsies, kā arī pastiprināsies sals.

Šajās dienās laikapstākļus Latvijā noteiks ciklona rietumu, dienvidrietumu mala – ziemeļu vēji iegriezīsies no ziemeļrietumiem, rietumiem, būs brāzmaini, jūras piekrastē sasniedzot pat 18-21 m/s.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ar šiem ziemeļu puses vējiem mūsu reģionā atkal ieplūdīs aukstākas gaisa masas, kas iepriekšējās dienās no mūsu reģiona bija nedaudz atkāpušās, jo no Polijas dienvidu rajoniem uz ziemeļaustrumiem virzījās aktīvs ciklons, kas pirmdien un otrdien arī vietām Latvijā atnes stipru snigšanu un puteni.

Vēji no Baltijas jūras puses un aukstās gaisa masas veicinās to, ka virs akvatorijas veidojas gubu-lietus mākoņi, kas tuvākajās dienās valsts rietumu un centrālajos rajonos vietām nesīs arī intensīvu snigšanu un puteni, tādēļ būtiski palielināsies sniega segas biezums.

Snigšanas intensitāte piektdien un sestdien pakāpeniski mazināsies, tomēr nepierims pavisam. Šajās dienās debesis arī skaidrosies, līdz ar to atkal pastiprināsies sals – jau naktī uz piektdienu valsts austrumu daļā gaidāms -18 grādus stiprs sals, savukārt naktī uz sestdienu sals varētu būt vēl par dažiem grādiem stiprāks.

Tomēr tik stiprs sals šoreiz neturpināsies ilgi, jau svētdien tas mazināsies un arī nākamās darba nedēļas pirmajā pusē naktīs minimālā gaisa temperatūra gaidāma pamatā -6…-12 grādu robežās, piekrastes rajonos pat vēl par kādu grādu augstāka, bet dienas laikā temperatūra paaugstināsies līdz -3…-10 grādiem, piekrastes rajonos gaidāms pat neliels atkusnis līdz 0…+2 grādiem.

Nākamās nedēļas sākumā gan gaidāma jauna plaša nokrišņu zona, kas Latviju šķērsos no rietumiem, ziemeļrietumiem, plašā teritorijā nesot intensīvu snigšanu arī puteni.

Lasi vēl