Nedēļas laikā ar gripu saslimušo skaits divkāršojies, norāda speciālists

Pievienot komentāru
Nedēļas laikā ar gripu saslimušo skaits divkāršojies, norāda speciālists
Foto: Sputnik / LETA

Saslimstība ar gripu pēdējās dienās Latvijā sasniegusi kritisko robežu, tāpēc valstī izsludināts gripas epidēmijas sākums, intervijā “900 sekundēs” apstiprināja slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Augstākā saslimstība ar gripu šobrīd ir Daugavpilī, kur pagājušajā nedēļā reģistrēti 117 saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. Daudz slimības gadījumu ir arī Ventspilī, bet labāka situācija pagaidām ir Jūrmalā, Liepājā un Rīgā. Kopš sezonas sākuma tiek ziņots par kopumā 114 gripas pacientiem, kuri ievietoti slimnīcā.

“Mūsu iepriekšējā pieredze liecina, ka katru gadu Latviju piemeklē gripas epidēmija. Nākamnedēļ saslimstība būs tikpat augsta arī citās pilsētās,” uzskata Perevoščikovs.

SPKC pārstāvis norāda, ka nedēļas laikā saslimstība divkāršojusies, proti, ja pirms nedēļas bija 1 no 10 pacientiem, tad tagad nu jau katram piektajam laboratorijas pārbaudēs konstatēta gripa.

Jautājot par to, kā rīkoties tiem, kuri sirgst ar gripu, Perevoščikovs atbild, ka viens no galvenajiem pasākumiem ir palikt mājās. “Sākot no epidēmijas izsludināšanas dienas, pacients var neiet pie ārstiem uz vizītēm, bet saukt mediķi uz mājām. Turklāt jāmaksā ir tikai valsts noteiktā pacienta iemaksa 2,85 eiro.”

Mediķi atgādina, ka vissmagāk ar gripu slimo gados vecāki cilvēki un cilvēki ar hroniskām saslimšanām, kā arī tie, kuriem ir novājināta imunitāte. Gripa ir īpaši bīstama maziem bērniem un topošajām māmiņām.

Saruna ar Juriju Perevoščikovu