Komentāri

Dažu Latvijas ugunsdzēsēju darbs kļuvis par kripatiņu vieglāks, jo glābēji tikuši pie jaunām automašīnām.

Rīgas ugunsdzēsēji pavisam nesen tikuši pie četrām jaunām mašīnām. Ugunskristībās tās jau pabijušas, bet, salīdzinot ar vecajiem auto, šie vēl ir gandrīz sveigi, secina daļas komandieris Krišjānis Mincenbergs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ugunsdzēsējs saka – daudzas lietas kļuvušas jaudīgākas, bet vienlaikus vismaz uz pusi vieglākas. Tāpat lielpilsētu ugunsdzēsējiem ļoti svarīgas ir hidrauliskās iekārtas, jo ļoti bieži jāstrādā satiksmes negadījumu vietās.

Pilnīgi jauna lieta glābēju mašīnā ir nolaižams borts virs aizmugurējiem riteņiem un augstākā plauktā iepakotie elektroinstrumenti – slīpmašīna un perfurators, konstrukciju laušanai. Automašīnas aizmugurē abās pusēs novietotas šļūtenes un stobri – vārdu sakot, viss svarīgākais dzēšanai. Vēl kāda ierīce, ko Degpunktā skatītāji iespējams agrāk nav redzējuši, bet reizēm tiek izmantota, gluži vienkārši, lai glābējiem būtu, ko elpot.

Foto

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl