Nedēļa sākusies ar gausāku vakcinēšanas tempu; pirmajai potei visbiežāk izmantota “Moderna” vakcīna

2 komentāri
Nedēļa sākusies ar gausāku vakcinēšanas tempu; pirmajai potei visbiežāk izmantota “Moderna” vakcīna
AFP/SCANPIX

Pirmdien, 26. aprīlī, pirmo poti pret Covid-19 Latvijā saņēmuši 1911 cilvēku, bet otro – 1267, tādējādi kopumā tikušas vakcinētas 3178 personas, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

Vakcinācija Latvijā šonedēļ ir sākusies lēnākā tempā nekā iepriekšējā nedēļā. Pagājušajā nedēļā kopumā bija līdz šim augstākais vakcinēšanas pret Covid-19 temps, vakcinējot vidēji ap 6500 cilvēkus dienā. Pagājušajā nedēļā tika sasniegts arī vienā dienā vakcinēto skaita rekords, kad 21.aprīlī potes saņēma nepilni 10 000 cilvēku.

Vakar pirmo poti pret Covid-19 pārsvarā saņēmuši seniori, personas ar hroniskām slimībām, pedagogi un operatīvo dienestu darbinieki. Vakcināciju ar pirmo poti veikušas 106 iestādes, un visvairāk savakcinēja Bērnu klīniskā universitātes slimnīca, Veselības centru apvienība un Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca.

Pirmajai potei visbiežāk – 67% gadījumu – izmantota “Moderna” vakcīna, “Pfizer” vakcīna lietota mazāk, bet vismazāk – “AstraZeneca”.

Savukārt otro poti vakar pamatā saņēmuši seniori, personas ar hroniskām slimībām un ārstniecības personas un personāls. Otrajai potei visvairāk (57%) izmantota “AstraZeneca” vakcīna, bet pārējie pamatā saņēmuši “Moderna” vakcīnu.

Līdz šim kopumā vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu Latvijā saņēmuši 222 798 cilvēki, bet abas devas – 39 804 cilvēki, attiecīgi pirmo poti pret Covid-19 ir saņēmuši ap 11,76% iedzīvotāju, bet abas – 2,1%.

Lietošanai Eiropas Savienībā pašlaik ir apstiprinātas četras vakcīnas pret Covid-19 – “Pfizer”/”BioNTech”, “Moderna”, “AstraZeneca” un “Janssen”, pēdējās no kurām Latvijā vēl nav sākts lietot. Taču visu šo medikamentu piegādes līdz šim būtiski kavējās, tāpēc kavējās arī masveida vakcinēšanas sākšana. Pagājušā gada 28.decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus.

2 komentāri