Neatkarīgi no “Brexit” atsevišķās pilsētās Anglijā latviešu skaits tikai pieaug

3 komentāri
Neatkarīgi no “Brexit” atsevišķās pilsētās Anglijā latviešu skaits tikai pieaug

Lai arī imigrācijas temps no Austrumeiropas un arī Latvijas uz Lielbritāniju pēdējā gada laikā ir būtiski samazinājies, tomēr atsevišķas pilsētas Anglijā pieredz latviešu skaita kāpumu, ziņo raidījums “900 sekundes”.

Rigbijā, kurā koncentrēti lielākie loģistikas centri ar noliktavām, darba aģentūras joprojām pieredz strādnieku trūkumu. Tādēļ imigranti no Latvijas te tiek gaidīti.

No jauna ierodoties Lielbritānijā, darbu Rigbijā varot iegūt jau pēc 24 stundām, un bieži vien iespējams iztikt arī ar sliktām angļu valodas zināšanām. LNT Ziņu korespondents Uldis Āboliņš Anglijā noskaidrojis, – ļoti daudziem tautiešiem tas būtiski palīdz sākt risināt savas ekonomiskās problēmas.

Jauna tendence – Latviju pamet ātro kredītu dēļ

Ir parādījusies jauna tendence, kādēļ latvieši pamet valsti un emigrē uz Lielbritāniju – tā nav labākas dzīves meklēšana, bet gan cīņa ar sekām – ātrajiem kredītiem, kas Latvijā ir viegli pieejami.

Rigbijas ainas:

Anglijas mazpilsētā Rigbijā LNT Ziņas sastapa vairākus mūsu tautiešus, kas ir sagrābušies tik daudz kredītu, ka vienīgā iespēja tos atmaksāt un turpināt sevi uzturēt bija emigrācija.

Mārtiņš
latviešu emigrants Anglijas pilsētā Rigbijā

Es tos [ātros kredītus – red.] iznīdētu vispār, tāpat kā spēļu zāles. Tāpat kā spēļu zāles iznīcina cilvēku dzīves, tieši tas pats notiek arī ar ātrajiem kredītiem.

Lielākā daļa ātro kredītu ņēmēju šobrīd dzīvo Anglijā, Vācijā un Norvēģijā. Tāpēc, ka finansiālais slogs Latvijā bijis tik liels, ka to vairs nevar pavilkt.

Tieši tāpēc mēs visi esam šeit, vairāk vai mazāk.

Speciālreportāžu ciklu “Mūsējie Anglijā – gadu pēc “Brexit”” skaties LNT Ziņās plkst. 20.00!

3 komentāri