(Ne)apmaldīšanās ABC jeb padomi priecīgai sēņošanai

Komentāri

Sēņošana un ogošana latviešiem ir kulta nodarbe, taču nereti dzirdam par cilvēkiem, kuri, dodoties meklēt dabas veltes, pazūd mežā. Kā rīkoties šādās situācijās, un kā atrast mājupceļu? Bez Tabu komanda veica eksperimentu.

Vietējie sēņotāji un ogotāji ir izpalīdzīgi ļaudis, tomēr tikai retais no viņiem spēj orientēties pēc dabas un palīdzēt saprast, kur ir meklētā vieta. Lai eksperiments būtu jautrāks, Bez Tabu nolemj piezvanīt Saeimas deputātam Aināram Latkovskim, kurš pēc izglītības ir biologs, taču viņš par šādu jautājumu tikai pasmejas un novēl zvanīt uz 112.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Glābēji norāda, ka, dodoties mežā, viena no vissvarīgākajām lietām ir uzlādēts mobilais tālrunis – tas tomēr ļauj sazvanīties ar saviem tuvākajiem, kā arī meklēt palīdzību glābšanas dienestos. Kam vēl ir jābūt katra sēņotāja un ogotāja ceļa somā?

Skaties video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl