Komentāri
Neapdomīgi izšauta Jaungada raķete trāpīja Rozai acī! Palīdzības sniegšanai atlikušas 10 dienas
FOTO:Snowflake

Desmit dienas atlikušas, lai savāktu 9500 eiro un 17 gadus vecā rīdziniece Roza Rahila Haina, kura pēc smagas traumas guva radzenes apdegumu, varētu doties uz operāciju Āhenas (Vācijā) klīnikā, jo Latvijā cerības uz redzes atgūšanu netiek dotas.

”Ikviens var palīdzēt, lai aktīvā un sportiskā Roza atgūtu dzīvesprieku un redzi, un jauniete jau iepriekš pateicas ikvienam ziedotājam,” aicina labdarības organizācija Snowflake.

Jaunā gada sagaidīšana kopā ar ģimeni 17 gadus vecajai rīdziniecei Rozai Rahilai Hainai beidzās traģiski – Daugavas krastmalā viņai tieši acī trāpīja kāda neapdomīgu cilvēku palaista raķete.

Latvijā līdz traumai sportiski aktīvajai meitenei veiktas daudzas amnioplastikas, taču cerības novērst negadījuma radītās sekas ir tikai Vācijā. 24.maijā Rozu gaidīs Āhenas (Vācija) klīnikā uz vairākām ķirurģiskām minipulācijām, taču ārstniecība iestādei nepieciešams samaksāt 10 000 eiro, tādēļ Rozas ģimene lūdz sabiedrības atbalstu, jo viņiem pašiem tādas naudas nav.

Līdzekļu vākšana ar biedrības Labdarības lapa Snowflake atbalstu tika sākta pagājušajā nedēļā, un šobrīd ziedotāji Rozai snieguši atbalstu nepilnu 500 eiro apjomā. Diemžēl tas nozīmē, ka, lai savāktu atlikušos 9500 eiro, atlikušas tikai desmit dienas.

Rozas mamma Veronika Haina, kura ikdienas darbs saistīts ar bērniem, viena pati audzina dvīņu meitenes, kuras šā gada decembrī kļūs pilngadīgas.

Viena no meitām – Roza Rahila – jau vairākus gadus aktīvi sporto: viņai ir brūnā josta tekvando, kā arī uzrādīti teicami panākumi airēšanā ar kanoe. Taču šī gada sagaidīšana viņas ierasto dzīvi sagrieza ar kājām gaisā. Kad Roza kopā ar mammu un māsu devās skatīties gadu mijas salūtu, diez vai prāta ienāca doma, ka pirmās jaunā gada stundas viņa pavadīs slimnīcā.

Nomaldījusies raķete trāpīja meitenei kreisajā acī, un, kā pēc tam konstatēja mediķi, tādā veidā tika gūst smags radzenes apdegums, turklāt acs ābolā tika konstatēti arī daudzi metāliski svešķermeņi.

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā Rozai Rahilai veiktas vairākas ķirurģiskas manipulācijas, taču vairāk neko Latvijā uz vietas izdarīt nav iespējams. Šobrīd pat nav skaidrs, cik nopietni acs ir traumēta.

Veronikai piedāvātas divas iespējas meitas tālākajai ārstēšanai – Vācijā vai Izraēlā, un viņa izvēlējusies pirmo. Aprīlī jau Veronika ar Rozu Rahili bija uz konsultāciju Āhenas klīnīkā, kur saņēmuši tālāko ārstēšanās plānu, un tas jāsāk īstenot jau pēc dažām nedēļām.

Vācijas mediķi vispirms plāno atvērt traumēto aci, atdalīt plakstiņu no acs ābola, un tikai tad būs precīzi iespējams saprast, cik nopietni acs ir bojāta. Pirmā operācija nozīmēta 24.maijā, un Rozai slimnīcā Āhenā būs jāpavada septiņas līdz desmit dienas.

”Meitai klājas smagi – gan fiziski, gan psiholoģiski, jo sportot viņa nedrīkst – tas var pasliktināt tā jau sarežģīto stāvokli. Ļoti gribētos, lai Roza pēc iespējas ātrāk atgūtu dzīvesprieku un pilnvērtīgu dzīvi, tādēļ vēršos pie sabiedrības ar lūgumu palīdzēt. Nekad nevienam neesmu neko lūgusi, ar visu centusies tikt galā pašas spēkiem, taču šoreiz citas iespējas nav, atzīst Veronika Haina.

Ja vēlaties palīdzēt Rozai Rahilai atgūt cerību uz normālu dzīvi, sagādājot ļoti svarīgu pilngadības jubilejas dāvanu – veselību, ziedojumus ar norādi Rozas ārstēšanai var veikt:
Biedrība Labdarības lapa Snowflake
Reģ.nr.: 40008234435
Banka: AS SEB Banka
Konts: LV88UNLA0050023989404
Ziedojumu tālrunis: 90006180 (Maksa par zvanu 1.42 Eur)

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl