“Neaizmirsīsim no kurienes esam nākuši” – Vējonis aicina Anglijas latviešus nezaudēt saikni ar dzimteni

Pievienot komentāru
“Neaizmirsīsim no kurienes esam nākuši” – Vējonis aicina Anglijas latviešus nezaudēt saikni ar dzimteni
Foto: Valsts prezidenta kanceleja

Latvijas pilsoņiem ārzemēs svarīgākais ir nezaudēt saikni ar dzimteni, jo tikai tā ir iespējams saglabāt mīlestību pret savu valsti. Tā, tiekoties ar tautiešiem Lielbritānijas galvaspilsētā Londonā, uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Uz tikšanos bija ieradušies aptuveni 160 Lielbritānijā pastāvīgi dzīvojoši Latvijas valstspiederīgie, kuriem bija iespēja uzdot jautājumus Valsts prezidentam.

Vējonis apliecināja, ka tautieši ārzemēs ir ļoti svarīga Latvijas daļa un tādēļ ir vajadzīgi valstij. Kā norādīja Valsts prezidents, ārzemēs dzīvo dažādu vecumu latvieši, kuri no Latvijas devušies prom dažādos laika posmos, – gan pēc Otrā pasaules kara, gan pēdējās desmitgadēs.

Foto

“Es priecājos, redzot, cik ļoti draudzīgi jūs visi esat. Ir svarīgi, lai latvieši ārzemēs saglabātu vienotību un palīdzētu viens otram. Tad arī neaizmirsīsim, no kurienes esam nākuši, un tiks turpinātas latviskās tradīcijas,” aicināja Valsts prezidents.

Raimonds Vējonis, atbildot uz klātesošo jautājumiem, teica, ka Latvijā tiek pakāpeniski nostiprināta tautsaimniecība, lai pēc iespējas mazāk Latvijas pilsoņiem būtu nepieciešamība meklēt labāku dzīvi ārzemēs un lai pēc iespējas vairāk aizbraukušo tautiešu atgrieztos mājās. Vienlaikus Valsts prezidents apliecināja, ka viņa vizītes laikā, tiekoties ar britu amatpersonām, tiek uzsvērts, ka iespējamā Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības nedrīkst būtiski ietekmēt tur strādājošo latviešu dzīvi.

“Ikviens ar savu darbu vai pieredzi var piedalīties labākas Latvijas veidošanā. Galvenais ir nekļūt vienaldzīgiem pret Latvijā notiekošo, jo vienaldzība izbeidz jebkuras attiecības,” teica Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Iveta Vējones kundze laikā no 18. līdz 20. jūlijam atrodas oficiālajā vizītē Lielbritānijā. Tās ietvaros notikusi Valsts prezidenta audience pie Viņas Majestātes karalienes Elizabetes II, tikšanās ar Apvienotās Karalistes parlamenta Lordu palātas spīkeri baronesi D’Souzu un parlamenta Pārstāvju palātas spīkeru Džonu Berkovu. Trešdien, 20. jūlijā, paredzēta Raimonda Vējoņa tikšanās ar Lielbritānijas ārlietu ministru Borisu Džonsonu, kā arī viesošanās NATO Sabiedroto ātrās reaģēšanas korpusa štābā.