7 komentāri
Ne visi Anglijā dzīvojošie latvieši zina, ka 12 gadus vecu bērnu nedrīkst atstāt vienu
PROJon Grainger/Flickr

Pērn Latvijas institūcijām ģimenes tiesību un bērnu aizsardzības jomā kopumā bijis jārisina 123 starptautiskas lietas. Lielākā daļa no tām – 80 – bijušas saistībā ar Lielbritāniju.

Viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ ģimenes nonāk sociālo dienestu redzeslokā, ir to noteikumu neievērošana, kas ir spēkā konkrētajā mītnes valstī. Lai izvairītos no problēmām, Tieslietu ministrija kopā ar Lielbritānijas vēstniecību Latvijā, aicina ģimenes, kas pārceļas uz dzīvi Apvienotajā Karalistē, rūpīgi iepazīties ar bērnu aprūpes jautājumiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pērn 30 gadījumos  lieta pat nonākusi līdz bērnu izņemšanai no ģimenēm.

Agris Skudra, TM Bērnu lietu sadarbības nodaļas vadītājs:

Tie gadījumi, kas ir bijuši mums – pamešana novārtā, dzīvības un veselības apdraudējums, kas saistīts ar alkoholu un vardarbību ģimenē. Bet tā atšķirīgā lieta, kas ir ar Latviju un Lielbritāniju, ir tā, ka tur bērnu nevar atstāt vienu līdz 12 gadiem, pie mums tikai līdz septiņu gadu vecumam. Protams, tā ir nezināšana, kas tiek pamatota ar vārdiem – es taču arī viens gāju uz skolu. Bet tā ir cita valsts, cita kultūra, tradīcija un paražas.

Aprīlī Tieslietu ministrija iecerējusi nākt klajā ar pārskatu, kā tomēr palīdzēt tām ģimenēm, kuras nav zinājušas ārvalstu normas un tagad nākas meklēt tiesisku palīdzību Latvijā.

TOP komentāri

 • Minna
  +3 +3 0

  Minna

  protams,kaa lai vini to zin, ja lielaakaa dala nemaz necensas integreeties sabiedriibaa, tikai dziivojas pa savaam sleegtajaam imigrantu kopienaam ?
 • Līga
  +3 +3 0

  Līga

  Skumji, ka pārceļas dzīvot uz citu valsti. Mēs augām citādi - mani arī 3 gadu vecumā uz nelielu laiku atstāja vienu, ja negribēju iet līdzi uz veikalu, bet 9 gadu vecumā regulāri viena braucu pāri visai Latvijai pie vecvecākiem. Tas bija normāli, nav jābūt pieaugušam, lai būtu saprātīgs. Ir cilvēki, kas arī 20 gadu vecumā ar sevi netiek galā, un nav uzticami. UK vadās pēc citām normām nekā tas bijis te, ar to jārēķinās. Un noteikti jāpadomā, ka labāk tomēr atgriezties Latvijā, pirms rodas problēmas. Arī te katra nākamā paaudze tiek audzināta nevarīgāka par iepriekšējo, tomēr vēl veselā saprāta saglabājies vairāk.
 • jā
  +2 +2 0

  izaug ,kā siltumnīcas stādiņš nevarīgs,pie pirmam grūtībam depresija un šaujamais rokā.Pārāk ilgi nekas netiek uzticēts un bez atbildības.Es pirmo klasi sāku ar 7 km kājiņām, 2 klase- 3-4 km kājiņām,šajā vecumā ganīju aitas, cūkas un kapeiku nopelnīju. Mana meitai 6 g. bieži pašai bija jābrauc uz b/d vienai, acis uzmeta kaimiņi ,kā pāriet ielu.Visādi bija. Zināju , ka aug saprātīga, domājoša, atbildīga. Bija jābūt patstāvīgiem.Redzu , kādi memļaki aug rados Amerikā. Bet varbūt 'pie vainas ir ta mūsu sodienas nedrošā pasaule.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl