Komentāri

Parasti daudz uzmanības tiek pievērsts dzērājšoferiem, taču izrādās, ka arī velosipēdisti grēko visai bieži – šogad policija noķērusi jau 600 pedāļu minējus, kas uz sava braucamā kāpuši reibuma stāvoklī

Profesionāls velosportists Vitālijs Balodis rāda tipiskās kļūdas, kādas pieļauj velosipēdisti, kuri min pedāļus alkohola reibumā. Šādi riteņbraucēji ne tikai apdraud sevi, bet arī citus satiksmes dalībniekus, jo velosipēdista, kurš lietojis grādīgos dzērienus, reakcija ir neprognozējama.

Foto

Kā liecina statistikas dati, iereibušie velobraucēji pērn bija iesaistīti 95 ceļu satiksmes negadījumos. No tiem 69 gadījumos bija cietuši cilvēki. Tiesa, ne vienmēr avāriju izraisītāji bija velobraucēji. Gan 2014. gadā, gan 2015. gadā vairāk nekā puse no sodītiem velosipēdistiem brauca pie stūres stiprā alkohola reibumā, kad izelpā bija konstatētas vairāk nekā 1,5 promiles.

Šie iereibušie pedāļminēji ir grūti ietekmējami, savu viedokli pauž tiesu eksperts Oskars Irbītis, jo lielākā daļa no viņiem nevar zaudēt arī autovadītāja apliecību viena iemesla dēļ – tikai 3% no noķertajiem velosipēdistiem ir šī apliecība.

Vēl parasti šādiem braucējiem velosipēds atrodas sliktā tehniskā stāvoklī. Eksperti uzskata, ka vajadzētu pieņemt skarbākus soda mērus – paaugstināt sodu par šo pārkāpumu vai arī izmantot arestu līdz 15 diennaktīm.

Video

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl