Komentāri

Parasti daudz uzmanības tiek pievērsts dzērājšoferiem, taču izrādās, ka arī velosipēdisti grēko visai bieži – šogad policija noķērusi jau 600 pedāļu minējus, kas uz sava braucamā kāpuši reibuma stāvoklī

Profesionāls velosportists Vitālijs Balodis rāda tipiskās kļūdas, kādas pieļauj velosipēdisti, kuri min pedāļus alkohola reibumā. Šādi riteņbraucēji ne tikai apdraud sevi, bet arī citus satiksmes dalībniekus, jo velosipēdista, kurš lietojis grādīgos dzērienus, reakcija ir neprognozējama.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Kā liecina statistikas dati, iereibušie velobraucēji pērn bija iesaistīti 95 ceļu satiksmes negadījumos. No tiem 69 gadījumos bija cietuši cilvēki. Tiesa, ne vienmēr avāriju izraisītāji bija velobraucēji. Gan 2014. gadā, gan 2015. gadā vairāk nekā puse no sodītiem velosipēdistiem brauca pie stūres stiprā alkohola reibumā, kad izelpā bija konstatētas vairāk nekā 1,5 promiles.

Šie iereibušie pedāļminēji ir grūti ietekmējami, savu viedokli pauž tiesu eksperts Oskars Irbītis, jo lielākā daļa no viņiem nevar zaudēt arī autovadītāja apliecību viena iemesla dēļ – tikai 3% no noķertajiem velosipēdistiem ir šī apliecība.

Vēl parasti šādiem braucējiem velosipēds atrodas sliktā tehniskā stāvoklī. Eksperti uzskata, ka vajadzētu pieņemt skarbākus soda mērus – paaugstināt sodu par šo pārkāpumu vai arī izmantot arestu līdz 15 diennaktīm.

Video

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl