1 komentārs
”Nē, tā neesmu es”, ”Tu zini, kas es esmu?” jeb Sudrabas un Kaimiņa eksistenciālais tandēms spārnotā teiciena godā
Foto: LETA

Par 2014. gada spārnoto teicienu atzīts eksistenciālais tandēms: Ingunas Sudrabas “Nē, tā es neesmu,” komplektā ar Artusa Kaimiņa “Tu zini, kas es esmu?”.

Šā gada uzvarējušie spārnotie teicieni apliecina, ka valodas un plašsaziņas līdzekļu vidē nav beidzies seriāls par tēmu “Kas es esmu?”, kuru 2010. gadā aizsāka eksprezidents Valdis Zatlers.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpat valodnieki vērš uzmanību arī savārstījumiem vai samudžinājumiem, kas dzīvo valodas telpā. ”Pagaidām nepiešķiram titulus, taču tādus savārstījumus kā, piemēram, “Jaunas sejas kluba vaibstos” kā virsrakstu ziņai par jaunām vēsmām Rīgas Dinamo klubā, grūti ignorēt,” pauž Latvijas Rakstnieku savienības pārstāvji.

Rīgas Latviešu biedrības valde lēmusi, ka savu īpašo veicināšanas balvu par labāko latvisko vārdu vai spārnoto teicienu piešķir izteiciena jeb 2014. gadā itin bieži domātās domas “Cik tas ir latos?” iesūtītājam. Balvas saņēmējs valmierietis Uģis Adata jau vairākus iepriekšējos gadus sūtījis gada vārda akcijai savus ierosinājumus – teicienus un jaunvārdus.

Par gada vārdu izvēlēti ”ausīši”, par nevārdu – ”aplikācija”

Jau ziņojām, ka par šā gada vārdu valodnieki izvēlējuši vārdu ”ausīši” jeb jaunu apzīmējumu ausu sildītājiem. Savukārt gada nevārda gods piešķirts ”aplikācijai”.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl