Komentāri

Profesija – glābējs. Vilinājumu savu dzīvi saistīt ar palīdzību ekstremālās situācijās ik gadu izvēlas vairāki desmiti jauniešu. Lai to īstenotu  – jāuzsāk un sekmīgi jābeidz Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledža. Šodien tajā bija atvērto durvju diena. Kas jauniešus vilina izvēlēties mācības šajā skolā?

Atvērto durvju dienas Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā notiek vairākas dienas gadā. Šis ir viens  no iemesliem, kādēļ atnākušo nav pārāk daudz. Pārsvarā šeit mācīties ierodas puiši, taču Līga, kurai šis ir pēdējais gads vidusskolā skaidri zina, ka viņas nākamajai mācību izvēlei jābūt tieši šeit.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Eduards, kurš šobrīd mācās Lutera akadēmijā, bet brīvdienās spēlē diskotēkas, par koledžu uzzinājis no drauga. Esot bijis svarīgi, ka mācību laikā maksā stipendiju, bet mācību iestādi beidzot darbs būs garantēts.

“Es domāju, ka man būs ļoti daudz stereotipu, kas mainīsies un par vārdiem “glābējs” un “ugunsdzēsējs”. Man vēl ļoti maisīsies domas par šo profesiju,” viņš saka. To apstiprina koledžas direktora vietnieks. Vidēji mācības nepabeidz katrs piektais audzēknis.

Koledža gan ir ieinteresēta, lai mācības pabeigtu un vēlāk darbu dienestā turpinātu pēc iespējas vairāk  jauniešu. Statistika ir svārstīga, taču ik gadu visā Latvijā ir virs simts vakanču. Tie, kas arodā strādā atzīst – ja galvenais ir atalgojuma apjoms, visticamāk, būs vilšanās. Bet tiem, kurus sauc aicinājums, nenožēlos.

Ja šie jaunieši nepārdomās, un dokumentus iesniegs – minimālais mācību ilgums ir trīs gadi. Savukārt, iepsējamās karjeras kāpnes – vairāku desmitgades.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl