2 komentāri

Vai Latvijā ir nepieciešams obligātais militārais dienests? Šādā diskusijā piedalīsies ne tikai akadēmiķi, bet arī armijas pārstāvji.

Kā telefonintervijā “900 sekundēm” norādīja Nacionālo bruņoto spēku rezerves virsleitnants Arturs Svekris, no aizsardzības viedokļa nekas labāks par obligāto militāro dienestu nav izdomāts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Obligātā militārā dienesta plusi ir lielāki militārie spēki ilgtermiņā. Pēc viņa aplēsēm, gadā apmācot 1000 karavīru, pēc 10 gadiem tie būtu apmācīti 10 bataljoni. Kā priekšrocības viņš min arī individuālo attīstību – jaunie cilvēki apgūtu jaunas prasmes, līderības attīstību, iniciatīvu, disciplīnu un strukturētību.

Viņš minēja arī Skandināvijas piemēru, kad obligātais militārais dienests kalpo integrācijas platformu sabiedrībā, jo tajā ir iesaistīti arī cittautieši.

TOP komentāri

 • Vika
  +1 +1 0

  Vika

  Cilvēkus jāmāca mīlēt, strādāt, nevis sist, nogalināt, nošaut, šausmas kaut kādas.
 • žiks
  0 0 0

  žiks

  Tie potenciālie 10 bataljoni tajā laikā jau lasīs zemenes Nīderlandē...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl