NBS: Nav nekāda aizlieguma nolikt jebkādas puķes pie Brīvības pieminekļa

Pievienot komentāru

Skandāls, kas izcēlies sociālajos tīklos par it kā izteikto aizliegumu nolikt pienenes pie Brīvības pieminekļa, izrādījies pārpratums.

Aizsardzības ministrijā skaidro, ka aizrādījums meitenītei, kura gribēja nolikt dzelteno pušķīti pie pieminekļa, nebija par pienenēm, bet gan par gaidāmo godasardzes maiņu. Tās laikā pavisam tuvu pie pieminekļa nedrīkstot atrasties.

Plašas diskusijas par pienenēm un to vietu pie Brīvības pieminekļa izcēlās pēc kādas mātes vēstītā sociālajā tīklā “Twitter”. Sieviete rakstīja par to, kā viņas mazajai meitai liegts nolikt pieneņu pušķīti pie Brīvības pieminekļa.

“Meita šodien gribēja nolikt salasīto pieneņu pušķīti pie Brīvības pieminekļa. Policists neļāva. Meita sabijās. Ja arī turpmāk mūsu simboli būs tik tāli un neaizsniedzami, tāds būs arī latviešu patriotisms. Tāls. Vai no tālienes,” rakstīja sieviete.

Ieraksts izpelnījās lielu uzmanību, “Twitter” lietotājiem daloties divās frontēs. Vieni uzskatīja, ka šāds liegums ir nepieļaujams, bet citi, – ka pienenes ir nezāles un nav pietiekami cienīgas puķes pieminekļa pakājei. Sašutumam pievienojās arī atsevišķi partijas “PAR” biedri, kuri spontānā, mazskaitlīgā zibakcijā devās nolikt pienenes pie pieminekļa. 

“Bija gaidāma sardzes maiņa, bet karavīrs nebija pietiekami izskaidrojis šo situāciju klātesošajiem. Esam sazinājušies ar meitenītes tuviniekiem un atvainojušies par radušos situāciju,” norāda Aizsardzības ministrijas pārstāve Sandra Brāle.

Ar karavīru arī ir izrunāts un noteikti citās reizēs informēs par iemeslu, kāpēc nevajadzētu atrasties vietā, kur notiek godasardzes rotas soļošanas ceremonija.

NBS apliecina, ka nav nekāda aizlieguma nolikt jebkādas puķes pie Brīvības pieminekļa, gluži otrādi – ziedu nolikšana ir vēlama un atbalstāma.