NBS komandieris: Arī karavīru vidū ir dažāda attieksme pret Covid-19 vakcīnu

5 komentāri

Drīzumā tiks sākta Latvijā izvietotās un Kanādas vadītās NATO kaujas grupas karavīru vakcinēšana pret Covid-19, šorīt TV3 pastāstīja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.

Kalniņš informēja, ka līdz šim Latvijas armijā pret Covid-19 ir vakcinēti tikai militārie mediķi un misijās braucošie karavīri, savukārt visi citi, tostarp sabiedroto karavīri Latvijā, līdz šim vakcīnas vēl nav saņēmuši.

NBS komandieris no Kanādas vadītās kaujas grupas vadītāja ir saņēmis informāciju, ka šodien tā varētu saņemt nepieciešamās vakcīnu devas un sākt vakcinēšanu šajā kaujas grupā. Ar kanādiešu sarūpētajām vakcīnām tiks vakcinēta visa kaujas grupa – gan Kanādas karavīri, gan visu citu kaujas grupā ietilpstošo valstu karavīri.

Kalniņš pieļāva, ka NBS karavīri varētu izmantot iespēju šajā nedēļas nogalē vakcinēties, izmantojot visiem iedzīvotājiem atvērtās “dzīvās rindas”. Paskatīsimies, cik karavīri būs aktīvi, piebilda NBS vadītājs.

Lasi vēl – Jau no agra rīta pie vakcinācijas centra veidojas rindas

Armijas vadītājs atzina, ka ir izdota pavēle, kas liek visiem karavīriem vakcinēties, taču būs daļa karavīru, “ar kuriem būs nepieciešams stingri strādāt, lai pārliecinātu par vakcinēšanās nepieciešamību”.

“Karavīri nav no Marsa, viņi ir no Latvijas sabiedrības. Arī karavīru vidienē ir dažāda attieksme pret vakcīnām. Mēs neesam veikuši speciālu aptauju, kurš grib vakcinēties, kurš negrib. Man, protams, ir informācija un priekšstats, ka būs daļa karavīru, ar kuriem vajadzēs stingri strādāt, izskaidrojot vakcīnu nepieciešamību, pārliecinot viņus. Tas aizņems ilgāku vai mazāku laiku ar katru indivīdu, bet noteikums ir, ka pilna laika bruņoto spēku karavīriem visiem ir obligāti jāiziet vakcinēšanās process,” teica Kalniņš.

Kalniņš uzsvēra, ka armijai ir jāvakcinējas pret Covid-19, lai nepakļautu riskam militāro spēku operacionalitāti. 15. aprīlī armijā ar Covid-19 saslimuši bija 55 karavīri, bet 152 atradās izolācijā pēc kontaktēšanās ar inficētajiem.

5 komentāri