“Nāves budžets” – tā nākamā gada valsts budžetu nodēvējuši mediķi

0 Komentāru
“Nāves budžets” – tā nākamā gada valsts budžetu nodēvējuši mediķi

Nāves budžets – tā topošo nākamā gada valsts budžetu dēvē mediķi. Secinājuši, ka pieprasīto finansējumu nozarei nesaņems, mediķi šodien vienbalsīgi vienojās sākt protestu rīkošanu. Taču šoreiz tie būšot netradicionālā formā.

Līdzšinējie mediķu protesti politiķus vairs neuzrunā, viņi kļuvuši pret tiem imūni. Tādēļ nākamajā ceturtdienā pie Saeimas veselības aprūpes darbinieki sola izspēlēt izrādi, kurā spēkiem mērosies tādi varoņi kā “Nāve” un “Tautas dzīvība”. 29. septembra akcija, kas vērsta pret nākamā gada valsts budžetu, nebūs pēdējā. Protestiem pat radīts vizuālais tēls.

Protesta akcija iecerēta arī oktobra vidū, kad valsts budžeta portfelis svinīgi tiek nests no Finanšu ministrijas un Saeimu. Tā ceļā ārsti sola klāt nāves paklāju un, iespējams, likt arī slimnieku gultas.

Lai arī veselības aprūpei iepriekš solīto 35 miljonu eiro vietā nākamā gada budžeta projektā atvēlēti vairāk nekā 66 miljoni eiro, mediķi uzskata, ka tas ir nepietiekami. Viņi prasa veselībai nākamgad atvēlēt vēl 23,5 miljonus eiro jeb kopumā 3,25% no iekšzemes kopprodukta. Lai politiķi mediķus sadzirdētu, nepieciešami skaļāki protesti un arī sabiedrības atbalsts, saka ārsti.

Video

0 Komentāru