Navaļnijs sūrojas par nopietnu veselības pasliktināšanos

3 komentāri
Navaļnijs sūrojas par nopietnu veselības pasliktināšanos
AFP / SCANPIX

Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs, kurš cietumā Vladimiras apgabalā turpina badastreiku, piektdien sociālajā tīklā “Instagram” pavēstīja, ka viņam veiktās asins analīzes “liecina par nopietnu veselības pasliktināšanos un risku” veselībai.

“Lūk, šodien no rīta virs manis stāvēja sieviete pulkvede un sacīja: jūsu asins analīzes liecina par nopietnu veselības pasliktināšanos un risku,” pavēstīja opozicionārs.

Cietuma darbinieki ir gatavi ķerties pie viņa piespiedu barošanas “jau tūlīt”, ja viņš neatteiksies no badastreika.

Izsakoties par atteikšanos pie viņa laist ārstus, Navaļnijs minēja vēl divus šādas nostājas iemeslus.

“Viņi baidās, ka noskaidrosies, ka pašreizējais ekstremitāšu jutīguma zaudējums var būt saistīts ar indēšanu. To veco. Vai arī ar kaut kādu jaunu. Es jau nebūšu pārsteigts,” atzina politiķis.

Otrs iemesls meklējams apstāklī, ka “cilvēks sistēmai ir vergs”, un barot piespiedu kārtā ir vieglāk, nekā pildīt “likumīgās prasības”.

Izsakoties par ziņām par viņa labsajūtu, Navaļnijs norādīja, ka viņam reibst galva, tomēr “pagaidām staigā”.

Noslēgumā politiķis skaidroja, ka protestē ne tikai par sevi, bet arī “simtiem tūkstošu tādu pašu beztiesisko”.

“Tikai viņiem nav instagrama, lai tur uzrakstītu,” viņš pajokoja.

Navaļnijs tika aizturēts 17. janvārī Maskavas Šeremetjevas lidostā pēc atgriešanās no Vācijas, kur vairāk nekā četrus mēnešus atlaba pēc saindēšanas ar kaujas vielu “Novičok”.

2. februārī Navaļnijam tika piespriests divarpus gadu ilgs cietumsods par viņam 2014. gadā piespriestā nosacītā cietumsoda noteikumu pārkāpšanu, ārstējoties Vācijā.