Navaļnijs sola pēc atlabšanas atgriezties Krievijā

2 komentāri
Navaļnijs sola pēc atlabšanas atgriezties Krievijā

Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs, kas Vācijā turpina atlabšanu pēc saindēšanas ar nervus paralizējošo indi “Novičok”, ceturtdien solījis atgriezties Krievijā, lai turpinātu atbalstīt politisko opozīciju.

Navaļnijs video, kas uzņemts kādā parkā Berlīnes centrā, paziņoja, ka par viņa saindēšanu atbildīgs Krievijas prezidents Vladimirs Putins, un apgalvoja, ka Putins arī pārraudzījis mēģinājumus piesegt šo noziegumu.

Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs

“Es apstiprinu, ka atgriezīšos Krievijā un turpināšu savu darbu. Neviena cita iespēja netiek apsvērta.”

44 gadus vecajam Navaļnijam 20.augustā kļuva slikti lidojuma laikā no Tomskas uz Maskavu, pilots veica ārkārtas nolaišanos Omskas lidostā, un Navaļnijs ar saindēšanās pazīmēm nesamaņā tika nogādāts Omskas slimnīcā. 22.augustā Navaļnijs no Krievijas tika pārvests uz Vāciju, kur viņa ārstēšanu uzņēmās Berlīnes Universitātes klīnika “Charite”.

2.septembrī Vācija paziņoja, ka iegūti neapstrīdami pierādījumi, kas apliecina, ka Navaļnijs ir saindēts ar nervus paralizējošu kaujas vielu, kas pieder pie “Novičok” grupas. Šo slēdzienu vēlāk apstiprināja arī Francijas un Zviedrijas laboratorijas, bet otrdien to apliecināja arī OPCW.

Navaļnijs video apgalvoja, ka Krievijas varasiestādes nav veikušas pilnu izmeklēšanu, jo tas, kurš pasūtīja viņa indēšanu, nevēlas tikt atmaskots, un pauda pārliecību, ka vainīgs ir Putins.

Navaļnija komanda ir savākusi pierādījumus, ka viņš tika saindēts viesnīcas numurā Tomskā.

Krievijas varasiestādes ir apšaubījušos šos apgalvojumus un atteikušās veikt pilnu izmeklēšanu, norādot, ka sākotnējā izmeklēšanā nav gūti stingri pierādījumi, ka ticis pastrādāts noziegums.
Lasi vēl: Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācija Navaļnija asinīs konstatē ”Novičok” klātbūtni